Jest symbolem płochliwości, tchórzostwa a także szybkości i zwinności. Oznacza także płodność, urodzajność i nowe życie. Jest symbolem intuicji oraz uczuć

Znaczenie snu z symbolem zająca

Śnił Ci się zając? Spodziewaj się, że nieoczekiwanie pojawi się w Twoim życiu pewna energiczna i pogodna osoba, która doda Ci pozytywnej energii do działania i pomoże ruszyć do przodu.

Jeśli zając ucieka przed śniącym, to zapowiedź straty czegoś wartościowego. Jeżeli złapie zająca, to oznacza, że wygra współzawodnictwo. Martwy zając to symbol śmierci przyjaciela. Zając goniony przez psy oznacza spory wśród przyjaciół śniącego. Strzelanie do zająca to zapowiedź, że śniący będzie musiał uciec się do przemocy w celu obrony swej własności.

Zajączek we śnie może być przepowiednią kłopotów przed którymi będziemy chcieli uciec. Tak to niestety czasami się zdarza, że problemy z którymi się spotykamy nas męczą, nie dają spokoju. Pamiętać należy o tym, że ucieczka zazwyczaj nie jest dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj ucieczka tylko pogarsza sytuację.

Jak jeszcze można interpretować sny z zającem?

Zajączek / króliczek też kojarzy nam się ze Świętami Wielkanocnymi. Święta w większości przypadków kojarzą się z odpoczynkiem, relaksem.. Wiele osób przy natłoku pracy, problemów potrzebuje odpoczynku. Bardzo możliwe, że odpowiednią interpretacją zająca we śnie byłaby potrzeba odpoczynku. Nie musi to być urlop 14.dniowy. Bardzo możliwe, że krótki wyjazd za miasto będzie wystarczający.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.

Mogą Cie również zainteresować inne interpretacje snów. Na przykład: zwierzęta, pająk, ważka, czarne myszy