Zwierzęta we śnie mają bardzo silną symbolikę. W zależności od tego jakie Zwierzę Ci się śniło w taki sposób możesz odczytać swój sen.

Sen ze zwierzętami – co oznacza?

Ogólnie zwierzęta symbolizują życie i energię świata. Na przykład zwierzęta domowe powiązane z człowiekiem mogą symbolizować wartości ważne dla człowieka w życiu rodzinnym i towarzyskim : pies-przyjaźń, kot- fałsz, koń pomoc i wsparcie, Owca – głupotę, baranek ? czystość, osioł – upartość. Leśne zwierzęta sporo mówią o cechach człowieka w pracy i interesach: lis to spryt, sowa – mądrość, sarna – spolegliwość, lew- siła . Ptaki często odnoszą się do spraw duchowych jako że żyją na granicy nieba i ziemi. Natomiast wszelkie Insekty i Robaki mogą utożsamiać nasze wady lub sprawy wstydliwe do których nie chcemy się przyznać i wolimy je Ukryć przed światem.

Ogólnie ludzka natura ma coś takiego w sobie, że są zwierzęta, które już od pierwszego spojrzenia kochamy. Przykładami takich zwierząt są koty, psy niektórych ras itp. Niestety są również takie, których się boimy. Przykłady? Krokodyle, węże, pająki itp.

Jak jeszcze interpretować marzenia senne ze zwierzętami?

Są również takie, które interpretujemy dwojako. Na przykład? Przykładów jest wiele. Taki niedźwiedź może zostać odebrany jako postrach innych zwierząt w lesie, ale z drugiej strony widzimy w nim misia przytulankę z fajnym futrem.

Jesli w rzeczywistości utraciłeś swojego pupila. Np. Twój pies się zagubił lub uciekł, samochód go przejechał, a we śnie widzisz sytuacje z przeszłości, które ukazują Twojego pupila w roli głównej, najprawdopodobniej za nim po prostu tesknisz. Jesli pies się zagubił powinieneś zrobić wszystko żeby go odnaleźć. Natomiast jeśli go utraciłeś na zawsze powinieneś dać sobie czas na żałobę.

Stratę pupila trzeba przeżyć. Każdy robi to na swój sposób. Wiele osób porównuje to do utraty drugiej połówki(partnera lub partnerki), gdyż często są naszymi najbliższymi przyjaciółmi.

Jeśli ten artykuł nie pozwolił Ci zinterpretować Twojego snu spróbuj skorzystać z naszej wyszukiwarki. Wyszukiwarka znajduje się w prawym górnym rogu strony.