Sen o łańcuch jest symbolem zniewolenia lub ograniczenia człowieka. W ten sposób ukazywany jest od początku istnienia cywilizacji i kultury.

Jeśli śni Ci się łańcuch, szczególnie jeśli jesteś nim związany/a, oznaczać to może, że na co Dzień czujesz się przez coś zniewolony/a. Może to być partner/ka, praca zawodowa, bliskie osoby, miejsce zamieszkania, własna ambicja itd. Jeśli sen o łańcuchu powtarza się, Czas usiąść i spokojnie pomyśleć o tym, co może być jego źródłem, o tym co w Twoim życiu powoduje, że czujesz się zniewolony/a.

Łańcuch może we śnie również przygniatać człowieka do ziemi lub spowalniać jego ruchy. W takim przypadku sen oznacza poczucie zahamowania w życiu osobistym lub/i zawodowym. Takie sny są ściśle związane z poczuciem niezrealizowania się zawodowo, towarzysko itp. Rozwiązanie tych problemów najprawdopodobniej spowoduje ustąpienie snów.

Widzenie we śnie, że udało ci się zdjąć łańcuchy to dobry znak, bo wkrótce będziesz miał okazję uciec z pracy. Dobrze odpocząć w miłej firmie, a reszta nie zaszkodzi Twojemu biznesowi. Dla kobiet w ciąży pozbycie się łańcuchów zapewnia łatwy i szybki poród.

Jeśli we śnie wszystkie próby pozbycia się łańcucha okazały się daremne, oznacza to, że ludzie wokół ciebie nie docenią Twoich zasług i kategorycznie potępią niektóre z twoich działań, które zostały podyktowane dobrymi intencjami. Taka opinia publiczna bardzo cię urazi i sprawi, że stracisz chęci, aby otworzyć ponownie swoje serce.

Sen, w którym widziałeś, jak strażnicy eskortowali więźniów w łańcuchach. świadczy o tym, że wkrótce ukochana osoba będzie potrzebować Twojej pomocy; dzięki Twojej pomocy będzie lepiej mogła poradzić sobie ze swoimi problemami.

Robotnicy w kajdanach

Jeśli we śnie widziałeś robotników w kopalni lub więźniów skazańców skutych za pomocą łańcuchów na rękach lub nogach, to w rzeczywistości osoby z rządu lub o wyższym stanowisku pouczą was o wykonaniu zadania, którego nie będziecie w stanie wypełnić. W niektórych przypadkach ten sen zawistuje nieprzyjemne zobowiązania wobec jednego z członków rodziny.