Sen o nerwach i nerwowości to domena osób, które miały zestresowanych i zbyt wymagających rodziców. Jeśli denerwujesz się we śnie albo widzisz we śnie nerwowe osoby to znaczy przeżywasz podświadomie Lęk o to, że nie sprostasz oczekiwaniom rodziców. Rodzice są też tymi, którzy przekazują nam swoje postrzeganie świata i sposoby reagowania problemy. Lęk przed niesprostaniem problemom jest przekazywany z pokolenia na pokolenie – nerwowi Rodzice przekazują niejako Nerwowość swoim dzieciom. Sny o nerwach są więc wyrażeniem wewnętrznych napięć śniącego, ale nie należy się ich obawiać ponieważ nie zwiastują żadnych złych wydarzeń.

Uczucie zdenerwowania we śnie mogą budzić lęki przed niepokojącymi wydarzeniami w rzeczywistości. Po takim śnie radzi się, żeby zbyt szybko nie opuszczać łóżka. Jeśli jest taka możliwość, to idź dalej spać.

Taki sen również może oznaczać, że Twoi przeciwnicy przygotowują się na wojnę przeciwko Tobie. Przygotuj się na to, że irytacja i zdenerwowanie doświadczone we śnie mogą objawić się w prawdziwym życiu.

Uczucie zdenerwowania, szczególnie jeżeli zostały spowodowane z własnej winy, zwiastują nieporozumienia. Dobra wiadomość jest taka, że wszelkie konflikty zostaną wyjaśnione bez wielkich przeszkód.

Bycie zdenerwowanym we śnie może mówić śniącemu, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. W prawdziwym życiu skupiasz się na mało znaczących sprawach i nie rozwijasz swoich mocnych stron. Może to spowodować niekorzystne warunki w życiu zawodowym i zwiększony wysiłek w realizowaniu swoich planów.

Sen może również mówić osobie śniącej o braku kontroli. Zdenerwowanie się, to przede wszystkim utrata kontroli nad swoim stanem emocjonalnym. Tylko panowanie nad swoimi emocjami, może Ci pozwolić w pełni kontrolować sprawy w rzeczywistości. Medytacja jest jednym ze sprawdzonych metod, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu tego celu.

Czy widziałeś jak ktoś inny denerwuje się we śnie? Taki sen może zwiastować, że wkrótce otrzymasz zaproszenie na ważne wydarzenie, które nie będzie szczególnie ciekawe, ani użyteczne.