Dłonie we śnie symbolizują działanie, inicjatywę, interwencję, pracę lub kształtowanie swojego życia i twórczą moc. Dłonie są czymś, co od wieków pozwala człowiekowi pracować a przez to kierować życiem. Oznaczają moc i władzę. Sen o dłoni jest więc wyrazem siły i mocy, zdarza się ludziom, którzy są na etapie życia kiedy biorą sprawy we własne ręce, podejmują odważne decyzje i nie boją się podjąć ryzyka. Sen o dłoni mówi, że każde odważne działanie zostanie nagrodzone powodzeniem i sukcesem.

Puste dłonie

– mogą symbolizować stratę i niepowodzenie. Sen o pustych dłoniach ostrzega przed zbyt ryzykownymi działaniami i pochopnymi decyzjami, które mogą doprowadzić do tego, że zostaniesz z niczym.

Brudne dłonie

– sen o brudnych dłoniach to dobry sen. Brudne dłonie we śnie symbolizują człowieka, parającego się ciężką pracą, który ni niedalekiej przyszłości będzie się cieszył owocami swojej pracy.

Czyste ręce

– sen o czystych dłoniach reprezentuję prostolinijność oraz niewinność śniącego. Wiele osób również interpretuje czystość jako szczere intencje. Jest to powiązane z tym, że osoba czysta nie ma nic wspólnego z kłamstwem. Osoba, która ma czyste ręce osobom wierzącym kojarzy się również z czystą duszą. Sam motyw czystych rąk lub ich mycia kojarzy się im z motywem spowiedzi / oczyszczenia. Chodzi tu rzecz jasna o to, że brudne rece z chwilą ich umycia stają się czyste, tak jak dusza przed oraz po spowiedzi.

Złączone ręce

– sen o złączonych dłoniach to zapowiedź miłości, związku a nawet małżeństwa. Jeśli jesteś w związku to spodziewaj się pogłębienia więzi,jeśli jesteś osobą poszukującą miłości spodziewaj się, że spotkasz kogoś na swojej drodze.

Dotyk ręce

– Sen, w którym widzisz głaszczące, dotykające dłonie odzwierciedla zmysłowość śniącego a także tęsknotę za cielesnymi doznaniami. Jest to symbol delikatności i ciepła.

Dodatkowo mogą Cie zainteresować interpretacje o podobnej tematyce: myć ręce, czyste ręce, brudne ręce, złączone ręce oraz puste ręce.