Liczba Zero symbolizuje jednocześnie pełnię i pustkę; całość i nicość; plus i minus. Zero jest uosobieniem mocy stwórczej, jest wszystkim i niczym zarazem. Tak ambiwalentne pojecie materii utożsamiane przez Zero może być odczytane jako ciekawy symbol senny. Jeśli w Twoim śnie pojawiło się Zero to bardzo prawdopodobne, ze czeka Cię powrót do punktu wyjścia. Może się okazać, ze Twoje działania i wysiłki są bezcelowe ponieważ nie prowadza do niczego. Możesz się przekonać, ze nic nie robienie i czekanie może być drogą do osiągnięcia celu. Zero we śnie to wskazówka do refleksji nad własnym życiem, sensem działań i pragnieniami. Może się okazać, że nasza Droga życiowa jest celem samym w sobie a osiągnięcie celów, do których dążymy nie przynosi szczęścia ani satysfakcji.

Dla niektórych sen może oznaczać, że w najbliższej przyszłości nie będzie żadnych problemów. Ogarnie Cię pogodny stan ducha oraz dobre samopoczucie. Ten czas będzie trwał tak długo im więcej zer widziałeś w swoim śnie.

Niekorzystnym znakiem jest taki sen dla kobiety. Istnieje możliwość, że wkrótce jeden z Twoich krewnych zachoruje. Dobra wiadomość jest taka, że są bardzo małe szanse, że choroba będzie śmiertelna. Twoja troska i opieka pozwolą szybciej doprowadzić osobę chorą do zdrowia.

Zero, to też symbol pustki, która może ogarniać śniącego. Jeżeli miałeś taki sen, może warto trochę pobyć sam na sam ze swoimi uczuciami i myślami. Pomóc Ci mogą w tym urlop oraz wypoczynek nad jeziorem lub morzem. Zrozumienie siebie od wewnątrz pozwoli uzyskać harmonię i spokój co w konsekwencji polepszy Twoje samopoczucie.

Dla osób religijnych taki sen może być symbolem nieskończoności. Nie tylko jako nieskończoność życia, ale wiecznie światło, którym obdarza was Istota Wyższa. Taki sen może wskazywać, że wkrótce będziesz w stanie osiągnąć spokój ducha i zaakceptujesz siebie jakim jesteś.

Dla osób prowadzących własną działalność biznesową, sen może być manifestacją Twoich obaw. Być może za bardzo martwisz się o sytuację finansową swojej firmowy, co uniemożliwia Ci uzyskanie spokojnego snu.