Histeria jako pojęcie psychologiczne jest określeniem stanu, w którym występuje nadmierna emocjonalność, płaczliwość i demonstracyjność zachowań.

Sen o histerii lub widok historyka we śnie – znaczenie

Dlatego też sny o histerii mogą być przedstawieniem tego, co z osobą dzieje się na co dzień. Jeśli zdarza Ci się przesadnie okazywać swoje uczucia, wykrzykiwać różne rzeczy pod wpływem emocji, by potem żałować ich wypowiedzenia sny te mogą przedstawiać Twoją osobę. Dotyczy to również osób, które przejawiają zachowania związane z tzw. huśtawką emocjonalną czyli popadaniem w skrajne i zmienne nastroje i emocje.

Histeria we śnie może być przejawem również innych problemów natury emocjonalnej. Może pojawiać się u osób, które ostatnimi czasy bez konkretnych powodów popadają w melancholijny nastrój. Jeśli ów nastrój pogłębia się z dnia na dzień, sny nie ustępują, a dodatkowo pojawia się niechęć do wykonywania codziennych czynności połączona z brakiem apetytu należy zacząć poważnie myśleć o wizycie u psychologa.

Histeria pojawiająca się w snach może być też przejawem silnego stresu przeżywanego przez daną osobę w wyniku borykania się z dużymi problemami. Takie problemy, to zmiana pracy, rozwód czy zwyczajne wkraczanie w nowy etap życia.

Bliska osoba w histerii lub popadanie w histerię w pracy – przykładowe interpretacje snów

Jeśli obserwujesz we śnie jak osoba ukochana jest w histerii, to przygotuj się na ochłodzenie nastrojów w relacjach. Musicie poprawić komunikację pomiędzy sobą, bo inaczej grozi to rozstaniem. Niekiedy widzenie swojego partnera w histerii oznacza, że Twoja druga połówka jest w trudnym położenie. Spodziewaj się, że poprosi Cię o pomoc, a Twoja obecność lub jej brak wpłynie na dalszy rozwój sytuacji.

Histeria w pracy jest symbolem stresu i przemęczenia codziennymi obowiązkami. Ludzie, którzy myślą o zmianie zawodu mogą miewać takie sny. Warto zwrócić uwagę na porę dnia we śnie. Jeśli to był ranek, może to świadczyć o niechęci do swojej pracy lub przełożonego. Późne popołudnie świadczy o wielu obowiązkach i niskiej płacy.

Jeśli Twoje dziecko wpadło w histerię we śnie, może to świadczyć o Twoim lęku. Boisz się że nie będziesz w stanie spełnić potrzeb swojego malucha.