Nawrócenie we śnie jest pojęciem ściśle łączącym się z religią i duchowością i używane jest zazwyczaj do określenia powrotu na właściwą, dobrą drogę.

Nawracanie się jako jeden z symboli sennych 

Sen o nawróceniu może przytrafić się osobom religijnym. Więc przede wszystkim tym, które uczyniły w ostatni czasie coś złego i bardzo tego żałują oraz odczuwają w związku z tym spore wyrzuty sumienia.

Nawrócenie może śnić się też osobom cierpiącym, które zaczynają myśleć o swoim rozwoju religijnym i/lub duchowym, aby poradzić sobie z przeżywanymi problemami. Takie sny o nawróceniu są połączone z wizją kościoła lub znanych autorytetów.

Nawrócenie może śnić się też osobom, które same siebie postrzegają jako dobre i postępujące właściwe. Pragnące jednocześnie, aby ich bliskie osoby np. partner/partnerka weszły na właściwą drogę.

Widok osoby świętej i jego wpływ na interpretację snu 

Pojawienie się Ducha Świętego oznacza ochronę silnego i dobrego człowieka. Ludzie, którzy widzieli we śnie Ducha Świętego w swoim domu, powinni odwiedzić księdza i wyznać mu swoje grzechy. W niektórych przypadkach taki sen wskazuje na obecność nieżyczliwych osób.

Widzenie Ojca Świętego we śnie jest oznaką, że nastąpił czas dobrych uczynków. Musisz dać przykład tym, którzy są wokół Ciebie. Czasami taki sen zapowiada oświecenie i pacyfikację.
Ujrzenie świętych relikwii we śnie – otrzymanie pomocy w najbardziej nieoczekiwanym momencie, która przyjdzie z nieznanej strony.

Ważne jest żebyś po przebudzeniu zapisał wszystkie informacje, które udało Ci się zapamiętać. Niestety tak to jest, że często po przebudzeniu jesteśmy w emocjach, np. po jakimś strasznym śnie jesteśmy przerażeni. Te sny zazwyczaj lepiej udaje nam się zapamiętać.

  1. Kto się nawraca?
  2. Jest to ktoś inny niż Ty, czy znasz osobę, która się nawraca?
  3. Czy to nawrócenie było czymś przemyślnym? Może osoba nawróciła się pod wpływem jakiegoś wydarzenia? Może cudu ?
  4. Czy miały miejsce jakieś dziwne, odbiegające od normy wydarzenia podczas tego nawrócenia?

Zainteresował Cie ten artykuł? Zapraszamy do zapoznania się z innymi 🙂