Sny w których czujemy niebezpieczeństwo, otaczające nas Zagrożenie np. sny w których ktoś nas goni, jesteśmy ścigani , czeka nas jakaś kara lub ktoś chce nam zrobić krzywdę, mogą być efektem przebywania w długotrwałym napięciu.

Sen z poczuciem zagrożenia – znaczenie

Takie sny często przydarzają się osobom, które z jakiegoś powodu długo były w napięciu – mogła to być choroba, stres w pracy lub problemy uczuciowe, rodzinne. Sen o niebezpieczeństwie nie jest na szczęście zwiastunem złych wydarzeń. Niemniej jednak warto taki sen uznać za sygnał, aby w miarę możliwości zdystansować się do problemów.

Wszyscy się czegoś obawiamy. Nie zastanawiamy się jednak nad tym jak często się czegoś obawiamy, a dane zagrożenie nawet nie występuje. Gdybyśmy się nad tym zastanowili, przy następnym razie gdy czegoś się przestraszymy wzięlibyśmy pod uwagę to, że ten strach przed zagrożeniem istnieje jedynie w naszych głowach.

Co jeszcze jest ważne w interpretacji marzeń sennych, w których czujemy się zagrożeni?

Kolejną ważną rzeczą jest to, że zagrożenie występuje wszędzie. Zazwyczaj większości zagrożeń nawet nie jesteśmy świadomi. Warto zatem pozwolić się życiu prowadzić do przodu, bo to ono pisze dla nas scenariusze. Jeśli będziemy się zastanawiać nad tym co może się wydarzyć, co może nas spotkać, to zmarnujemy tyle czasu, że nawet nie będziemy mieć okazji nacieszyć tym, że dane zagrożenie nie miało miejsca, bo za chwilę znowu zaczniemy już rozglądać się za kolejnymi. Nie warto tak żyć.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.