Wagarować we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Kto z nas nie wagarował? Czasy szkolne to wyjątkowy okres w życiu większości z nas. Nawet najpilniejszym uczniom zdarza się czasem zboczyć z drogi do szkoły i udać się na popularne wagary. Po latach często wspomina się je z łezką w oku. Motyw wagarowania pojawia się także w naszych snach, w których wspominamy młodzieńcze lata lub myślimy o wagarowaniu z pracy, choć nie możemy sobie na to bezkarnie pozwolić. Samo wagarowanie może pojawiać się zarówno w snach osób dorosłych, jak i osób uczęszczających do szkoły.

Popularne sny o wagarowaniu i ich znaczenie

Sny o wagarowaniu często są przyjemne, jednak warto zastanowić się nad ich znaczeniem dla naszego życia. Jeżeli idziemy na wagary w trakcie snu, to sen ten nie powinien być traktowany dosłownie. Przede wszystkim nawiązuje on do tego, że ktoś czeka na nasz sygnał, aby okazać nam swoje prawdziwe uczucia. Być może w swoim otoczeniu mamy kogoś, kto od dłuższego czasu się w nas kocha, jednak boi nam się do tego przyznać. Niewykluczone, że my również darzymy tę osobę uczuciem, dlatego warto postawić na szczerość. Same wagary jako motyw senny bardzo często wskazują na odpowiedni moment, by podjąć kluczowe decyzje dotyczące swojego życia i działania. Bycie na wagarach wskazuje również na to, że w najbliższej przyszłości pomożemy innym w podjęciu ważnych decyzji.

Inne sny o wagarowaniu

Do popularnych snów o wagarowaniu zaliczają się również te, w których umawiamy się z innymi osobami na wspólną ucieczkę ze szkoły. Taki sen warto potraktować jako przestrogę, ponieważ bezpośrednio nawiązuje do naszego postępowania. Prawdopodobnie nie jest ono zgodne z etyką i może wyrządzić nam wiele szkód, dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim zrobimy cos złego. Negatywne skutki naszych występków mogą ciągnąć się za nami przez lata. Uciekanie w gronie przyjaciół będzie miało lepsze znaczenie, ponieważ wskazuje na to, że możemy złapać trochę oddechu i postawić na wypoczynek i dobrą zabawę w gronie najbliższych.

Spotykanie wagarowiczów we śnie – znaczenie

Kolejnym ciekawym snem może być ten, w którym spotykamy wagarowiczów. Wówczas może to nawiązywać bezpośrednio do naszych problemów osobistych. Być może mamy problemy w związku, w relacjach międzyludzkich lub finansowe. Widok innych osób na wagarach to z kolei bardzo dobry znak. W ten sposób podświadomość sygnalizuje nam, że unikniemy wielu problemów w naszym życiu i będzie ono pełne radości i pomyślności.