Histeria jako pojęcie psychologiczne jest określeniem stanu, w którym występuje nadmierna emocjonalność, płaczliwość i demonstracyjność zachowań. Dlatego też sny o histerii mogą być przedstawieniem tego, co z osobą dzieje się na co dzień. Jeśli zdarza Ci się przesadnie okazywać swoje uczucia, wykrzykiwać różne rzeczy pod wpływem emocji, by potem żałować ich wypowiedzenia sny te mogą przedstawiać Twoją osobę. Dotyczy to również osób, które przejawiają zachowania związane z tzw. huśtawką emocjonalną czyli popadaniem w skrajne i zmienne nastroje i emocje.

Motyw histerii w Twoim śnie – co oznacza?

Histeria we śnie może być przejawem również innych problemów natury emocjonalnej. Może pojawiać się u osób, które ostatnimi czasy bez konkretnych powodów popadają w melancholijny nastrój. Jeśli ów nastrój pogłębia się z dnia na dzień, sny nie ustępują, a dodatkowo pojawia się niechęć do wykonywania codziennych czynności połączona z brakiem apetytu należy zacząć poważnie myśleć o wizycie u psychologa.

Histeria pojawiająca się w snach może być też przejawem silnego stresu przeżywanego przez daną osobę w wyniku borykania się z dużymi problemami.

Należy jednak zauważyć, że często histeryczny atak, który był snem, w przeciwieństwie do rzeczywistego, obiecuje człowiekowi pokój i łaskę. Musisz tylko zapamiętać szczegóły i znaleźć interpretację.

Inne przykładowe sny z histerią i płaczem

Płaczesz we śnie w taki sposób, że nie jesteś w stanie się uspokoić, tylko przechodzisz do histerii? W prawdziwym życiu nadchodzi okres odpoczynku i spokoju. Jeśli we śnie jesteś doprowadzony do takiego stanu, że nie możesz już ani płakać, ani krzyczeć, tylko bijesz rękami o ścianę. W rzeczywistości taki sen zwiastuje spokojne rodzinne szczęście i pojednanie z tymi, z którymi niedawno się pokłóciłeś.

Śniło Ci się, że jesteś w stanie histerii i ukrywasz się przed wszystkimi w ciemnym kącie szlochając, ściskając kolana dłońmi? Możliwe, że wkrótce odniesiesz sukces we wszystkich sferach życia. Za wszystko za co się podejmiesz odniesie sukces.

Sny, w których próbujesz uspokoić osobę, która jest na granicy histerii. Może być zapowiedzią, że wkrótce Twoja pomoc będzie potrzebna dla ukochanej osoby.