Hotel we śnie postrzegany może być jako miejsce wypoczynku, ale również jako miejsce schadzek, miejsce schronienia lub ucieczki.

Hotel pojawiać się może w snach osób, które zdradzają swojego partnera/partnerkę i być wyparciem pragnienia wycofania się ze związku. Dotyczy to szczególnie przypadków zdrady poza mieszkaniem kogokolwiek ze związku.

Sen o hotelu może przytrafić się osobom, które mieszkając z partnerem/partnerką przez jakiś czas, zdążyły się znudzić takim stanem rzeczy lub z jakiegoś innego powodu mają dość wspólnego życia i chcą się z niego wycofać. W takich przypadkach Hotel we śnie postrzegany jest jako miejsce schronienia.

Hotel jako miejsce schronienia pojawia się też w snach osób, które często nawiedzają myśli o treściach prześladowczych, które boją się miejsca zamieszkania lub okolic swojego domu i często myślą o przeprowadzce.

Jeśli marzyłeś o eleganckim hotelu z ładnymi meblami – czeka Cię przyjemna podróż, pełna przyjemności.

Śnienie o luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu na plaży – o zmianach w życiu, jeśli morze jest spokojne i ciche – na lepsze, jeśli morze jest szalejące – na gorsze.

To był sen, że mieszkasz w eleganckim hotelu, ale nie rozumiesz żadnego z pracowników ani gości – jesteś na drodze do osiągnięcia celów.

We śnie widziałeś elegancki hotel pod wodą, w skale lub w innym niezwykłym miejscu – będziesz miał przyjemną, ale nieoczekiwaną wiadomość. Jedna z interpretacji snu przepowiada, że ​​być może zostaniesz zaproszony na wydarzenie, o którym od dawna marzyłeś.

Śniłeś o pięknym, drogim hotelu, który widziałeś na zdjęciu lub pocztówce – w prawdziwym życiu masz duże oczekiwania. Wróć do rzeczywistości, w przeciwnym razie ryzykujesz utratę tego, co już masz.

Jeśli we śnie mieszkałeś w niedrogim, ale przytulnym hotelu – w prawdziwym życiu spodziewaj się podróży służbowej.

We śnie pokój hotelowy był źle oczyszczony, śmieci i pajęczyny były wszędzie – ten sen jest odzwierciedleniem dyskomfortu psychicznego. Sam nie wiesz, że coś cię trapi, spróbuj posłuchać rad bliskich i zająć się swoimi emocjami.