Według sennika online Ogień we śnie może mieć podwójne znaczenie. Z jednej strony Ogień we śnie jest symbolem całkowitego zniszczenia, z drugiej – sen o ogniu jest symbolem ciepła. Sennik, mówi również, że sen o ogniu może oznaczać pragnienie ciepła u osób, które odczuwają na co Dzień brak bezpieczeństwa lub czują się wyizolowane. Odczuwany przez nich tzw. “emocjonalny chłód” wpływa na treść snów takich osób sprawiając, że Ogień staje się wyrazem potrzeby bliskości z drugą osobą.

Nasz sennik przedstawia również drugą interpretację snu o ogniu. W drugim przypadku Ogień we śnie jest symbolem zniszczenia i może obrazować destrukcyjne skłonności osoby, która śni o ogniu, Dotyczy to szczególnie osób, które w sennej wizji widzą siebie jako podpalacza.

Współczesna interpretacja snów widzi ogień jako symbol kłótni, ale także dobrej, ciepłej pogody. Mały ogień lub płomień zapowiadają przyszłe niezadowolenie (w kierunku, w którym zostanie ono skierowane, będzie widoczne z pobliskich wydarzeń z życia śniącego). Być może wkrótce będziesz miał zadanie, które będzie niemożliwe do wykonania. Jeśli we śnie płomień spalił się gwałtownie, oznacza to, że rozpoczęte działanie szybko doprowadzisz do końca.

Sennik ostrzega, że ​​płonący dom może zwiastować niebezpieczeństwo grożące nad Twoim życiem. Bądź czujny i uważny, nie angażuj się w niebezpieczne przedsięwzięcia.

Jeśli we śnie widziałeś jak płomienie pochłonęły szczyt wieży, to wkrótce możesz usłyszeć dobre wieści. Będzie nadzieja na coś dobrego.

Płomienie ognia widziane we śnie na wodzie przynosi śniącemu szczęście i długowieczność.

Jeśli śnisz, że jesteś otoczony przez płomienie, oznacza to, że wkrótce możesz otrzymać wsparcie od wpływowej osoby. Oparzenie we śnie – problemy z życiem i mieszkaniem. Zastanów się czy nie warto jak najszybciej podjąć środki w celu ochrony lub ubezpieczenia nieruchomości.

Płomienie we śnie, które osiągają gigantyczny rozmiar, nierzadko traktuje się jako zły omen. Zbyt wiele płomieni zapowiada kłopoty lub przeszkody w wielu sferach Twojego życia.