Sen o lesie może mieć kilka znaczeń, w zależności od konkretnego kontekstu, w jakim się ów Las pojawia.

Symbol lasu w Twoich snach – znaczenie

Ciemna, mroczna puszcza we śnie, może symbolizować Lęk przed uwikłaniem w jakieś bardzo skomplikowane i grożące poważnymi konsekwencjami sprawy. Bywa, że chodzi o jakąś propozycję na granicy prawa lub po prostu jawnie nielegalne interesy. Zanim zaangażujesz się w tego typu przedsięwzięcie, poważnie się zastanów. Sen o lesie przestrzega przed lekkomyślnym wejściem w rewiry, które niosą ze sobą wysokie ryzyko niebezpiecznego finału. Jeśli jesteś w trakcie procesu sądowego lub innych zmagań o charakterze prawnym, koniecznie zasięgnij Rady dobrego specjalisty. Być może teraz będzie się to wiązało z większymi kosztami, ale dzięki tej konsultacji Uda Ci się uniknąć o wiele poważniejszych niebezpieczeństw w przyszłości.

Jeśli w lesie nie jesteśmy sami, gdy ktoś nam towarzyszy w tej wędrówce przez Las – to dobry znak, wskazanie, że w chwilach gdy pojawią się trudności i kłopoty, będziemy mogli Liczyć na wsparcie.

Inne interpretacje snu o lesie

Gdy śnimy o lesie spokojnym, z bujną roślinnością, którego klimat odczuwamy jako kojący, to znak, że czekają nas nareszcie chwile zasłużonego wytchnienia i relaksu. Najwyraźniej ostatnie wydarzenie nadwyrężyły nasze Nerwy i w końcu czeka nas długo wyczekiwany spokój.

Wiele osób widzi las jako nieruchomy obraz, ale niektórzy również śnią o tym, że spacerują po lesie, dotykają gałęzi drzew, biegają. Może być to oznaka szczęścia, beztroski i odpowiedniego nastawienia do tego co dzieję się obecnie w naszym życiu.

Czasami zdarza się tak, że we śnie widzimy jakby wizję tego co ma się wydarzyć. Będzie dobrze, albo będzie źle. Warto dlatego analizować swoje sny, ponieważ nawet jeśli nie wywróży się z nich przyszłości, to można wiele dowiedzieć się o tym co się dzieje w naszej głowie. O tym czy nas coś męczy, irytuje lub smuci.

Zachęcamy do komentowania artykułów w komentarzach i dzielenia się z nami swoimi snami.