Labirynt we śnie jest symbolem tajemnicy oraz dążenia do czegoś, co wydaje się być nieuchwytnym, ale jednocześnie bardzo pożądanym.

Znaczenie snów o labiryncie lub błądzeniu w nim

Sen o labiryncie może oznaczać skrywaną przez Ciebie tajemnicę, której się wstydzisz, lub którą chciałbyś/chciałabyś wyjawić komuś bliskiemu, ale nie możesz , w związku z czym odczuwasz na co Dzień duży stres. Napięcie jakie powoduje posiadanie tajemnicy zostaje wyparte w snach, w których pojawia się Labirynt i symbolizuje chęć wyjaśnienia problemu.

Sen o labiryncie to także zagadka, dążenie do pożądanej rzeczy, która znajduje się poza naszym zasięgiem. Jeśli posiadasz w życiu jakiś cel, o którym po cichu marzysz, lub do której dążysz za wszelką cenę, sny o labiryncie symbolizują chęć dojścia do tego celu, osiągnięcie go. Jest to także symbol odczuwanych trudności i złych nastrojów spowodowanych brakiem możliwości zdobycia tego, czego się pragnie.

Labirynt we śnie może też pokazywać zagubienie danej osoby. Jeśli błądzisz we śnie w tunelu, nie mogąc dojść do końca labiryntu, może to wyrażać poczucie zagubienia jakie na co Dzień odczuwasz.

Inne popularne sny o labiryncie i ich interpretacja

Co oznacza sen, w którym widziałeś labirynt z zewnątrz? Jest to zapowiedź, że utracisz kontrolę i wpływ nad sprawami w pracy oraz życiu osobistym. Jeśli widziałeś znajomych ludzi, którzy błądzą w labiryncie, to jest to znak, że nie spędzasz wystarczająco dużo czasu z krewnymi.

Jeśli błąkałeś w labiryncie w zupełnej ciemności, to może to świadczyć o stresie w prawdziwym życiu. Nowe obowiązki i wyzwania nie dają Ci spokoju przez co masz obniżone samopoczucie. Taka sytuacja powoduje spadek produktywności w pracy i pogorszenie się nastrojów w domu. Jeśli jesteś w stanie, to udaj się na odpoczynek albo zaplanuj swoje najbliższe wakacje.

Byłeś ścigany w labiryncie we śnie? Może, to być oznaka lęku przed wejściem w nowy etap życia. Taki sen często mają osoby młode, które skończyły szkołę lub decydują się na ślub.