Ugięte kolana we śnie znaczenie | Sennik Online

Ugięte Kolana we śnie to bardzo dobry znak. Kolana we śnie osoby zakochanej zapowiadają pomyślny obrót spraw sercowych. Dla osób wolnych, ugięte Kolana we śnie zapowiadają powodzenie w poszukiwaniach drugiej połówki.

W dzisiejszych czasach tak naprawdę kolana oraz klęczenie przed kimś kojarzą się z dwoma rzeczami. Pierwszą jest wiara, tzn. klęczenie przed Bogiem lub jakimś symbolem powiązanym z naszą wiarą, np. przed krzyżem. Odbywają się nawet nabożeństwa, na których większość czasu spędza się na kolanach.

Natomiast drugim przypadkiem bedą oświadczyny, zazwyczaj mężczyzna chcąc pokazać szacunek oraz miłość klęka przed kobietą i pyta czy spędzi ona z nim resztę swojego życia. Oczywiście zdarza się również w drugą stronę, tzn. kobieta klęka przed mężczyzną i się oświadcza.

Samo klęczenie ma wyraz pewnego rodzaju poddaństwa, uległości. Już od dawna, nawet w średniowieczu uklęknięcie przed kimś stanowiło formę oddania hołdu, poddania się komuś. Miało to również wyraz posłuszeństwa. W dzisiejszych czasach samo klęczenie daje wyraz szacunku przez wiernych, urządzane są całe drogi krzyżowe na klęczkach jako dowód wiary.

Oczywiście nie jest to jedyne znaczenie. Mężczyzna klęka przed kobietą gdy chce poprosić ją o rękę. Jest to pewnego rodzaju tradycja, która ma również związek z szacunkiem do kobiety. Nie można jednak pominąć tego, że już dzisiaj o wiele rzadziej widuje się kogokolwiek na klęczkach.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów oraz dzielenia się własnymi przemyśleniami. Jeśli masz sen, którego nie potrafisz samodzielnie zinterpretować daj nam znać w komentarzu lub w wiadomości na naszym facebooku – spróbujemy pomóc.