Flirt we śnie może być konsekwencją zakochania lub zauroczenia, pojawia się u osób znajdujących się pod wpływem wymienionych emocji, zdarza się jednak również osobom samotnym, a nawet zamężnym.

Sen o flircie w przypadku osób zauroczonych, jest chęcią zespolenia się z wybranym partnerem/partnerką, chęcią przebywania z nim i spędzania czasu. Taki sen jest raczej przychylny i zachęcający. Obraz snu przewiduje pełną harmonię i wzajemne zrozumienie z drugą połową.

W przypadku osób samotnych sen o flircie jest odzwierciedleniem gnębiącego poczucia samotności i chęci spotkania bliskiej osoby. Nie tylko partnera, ale również przyjaciela, kogoś kto wypełniłby samotnie przeżywany czas. Dla samotnych kobiet może to być oznaką podświadomej chęci poczucia bezpieczeństwa i troski.

Jeśli młoda kobieta we śnie miała otrzymać komplementy od nieznajomych, to małżeństwo, na które dziewczyna ma się przygotować, nie będzie szczęśliwe. W przypadku osób zamężnych sen o flircie jest obrazem chęci zmiany jaką chcielibyśmy przeprowadzić w naszym związku. Flirt we śnie może być chęcią odnowienia dawnego uczucia żywionego na początku związku.

Jeśli we śnie zobaczyłaś jak Twój mężczyzna flirtuje z inną kobietą, to jest to ostrzeżeniem igrania z ogniem. Taki sen odzwierciedla ukryte lęki marzyciela i niepewność co do własnej atrakcyjności, co może spowodować do podjęcia pochopnych decyzji.

Sny o flircie z byłą kochanką, zapowiada zderzenie się z przeszłością. Być może, aby rozwiązać swoje dylematy miłosne, powinieneś zrozumieć swoje uczucia i zrozumieć, co łączysz z tą osobą. Dla niektórych może to być oznaka poczucia winy, a dla innych strach przed postawieniem kroku na przód.

W rzeczywistości ludzie postrzegają flirt w różny sposób. Dla niektórych jest to po prostu frywolna gra, inni mają sposób na zdobycie pewności siebie. Niektórzy uważają to za bezsensowną stratę czasu. Interesując się znaczeniami tych snów, ważne jest, aby wiedzieć, że każdy przejaw sympatii we śnie ma swoje podłoże, które da się wytłumaczyć w rzeczywistości. Być może jest to nadmierna łatwowierność śniącego lub potrzeba komunikacji i uwagi. A być może jest to oznaka niezadowolenie ze swojego życia miłosnego jak i seksualnego.