Śniły Ci się ekskrementy? Sprawdź poniżej co może to oznaczać.

Symbol ekskrementów w snach – znaczenie

Sny o ekskrementach bardzo często mogą budzić poczucie wstydu lub odrazy do swojej osoby. Pojawiają się w snach z różnych powodów. Pierwszym z nich może być przeżywany kompleks Quasimoda, którego objawem jest między innymi niechęć, a nawet nienawiść do pięknego, zdrowego ciała. Na skutek przeżywania owej niechęci, w snach mogą pojawiać się Ekskrementy w różnej formie, jednak zazwyczaj pojawiają się wraz z jakąś osobą – znamienna jest w tym przypadku obecność oprócz fekaliów samego Ciała inne osoby. Jest to niestety dość nieprzyjemne doświadczenie, ale i takie zdarzają się w snach.

Drugą interpretacją snów o ekskrementach jest nieakceptowanie własnego Ciała lub poczucie jego obcości. Zdarzają się osoby, które są niepewne czy ciało, które widzą w lustrze jest na pewno ich ciałem. Tacy Ludzie zazwyczaj spędzają długie godziny przed lustrem niejako chcąc się przekonać, że ich Ciało nie jest czymś obcym, że ich organizm rzeczywiście jest ich, że nie jest czymś obcym. W takim przypadku pojawienie się ekskrementów we śnie jest skutkiem intensywnych rozmyślań i odczuć, które dotyczą własnego ciała. Nie należy takich snów bagatelizować, gdyż mogą być zapowiedzią kolejnych problemów na tym tle.

Na co zwracać uwagę przy interpretacji snów o fekaliach?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów, przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Nie znalazłeś / znalazłaś odpowiedniej interpretacji? Możliwe, że zainteresuje Cie również artykuł o fekaliach – zapraszamy do czytania na łamach naszego portalu.

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów – podziel się z nami swoimi snami. Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o najnowszych artykułach polub naszego facebooka.