Sen o tacie charakteryzuje się głęboką symboliką – uosabia on siłę, opiekuńczość, głowę rodziny i wsparcie. Ponieważ od najmłodszych lat życia Tata jest osobą, która budzi nasz respekt i jest za nas odpowiedzialna, Tata we śnie uosabia władzę i dyscyplinę.

Charakter i osobowość taty we śnie, mają niebagatelne znaczenie ponieważ stanowią one wskazówkę jak postępować w najbliższym, czasie. Jeśli Tata jest lub był cierpliwym człowiekiem to znaczy, ze nadchodzące dni mogą wymagać od Ciebie wykazania się cierpliwością. Jeśli Tata był człowiekiem twardym i zasadniczym to być może niedługo czeka Cię próba siły charakteru itd.

Tata we śnie symbolizuje opiekę i wsparcie. Jeśli więc jego postać pojawia się we śnie osoby, która ma problemy, to znaczy, ze wszystko ułoży się pomyślnie. Sen o tacie mówi, że dobry duch ma tę osobę w opiece.

Zmarły Tata we śnie może być przewodnikiem i osobą dającą wskazówki. Zwłaszcza jeśli we śnie Zmarły Tata Cię przed czymś ostrzega zachowaj czujność.

Tata w życiu dziecka

Tata jest pierwszym mężczyzną w życiu dziecka. Dla chłopców, którzy wyrastają na mężczyzn staje się męskim wzorcem, który często podświadomie powielają. Zdarza się więc, że mężczyźni śniący o tacie porównują się do niego i widzą go jako osobę, która ich ocenia. Jeśli mężczyźnie przydarzył się sen, w którym Tata jest nastawiony do niego przychylnie to znaczy, że jest to osoba pewna siebie, usatysfakcjonowana swoim życiem. Postać taty we śnie, który wyraża akceptację to także dobry znak, dla mężczyzn, stojących przed ważną decyzją lub podejmujących działania, których nie są pewni. Dla nich sen o tacie to dobra wróżba i znak, że wybierają dobry kierunek.

Ponieważ mężczyźni bardziej wolą dopuszczać do głosu logikę niż intuicję, w realnym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Głos intuicji może się im objawiać we śnie właśnie pod postacią taty.

Mężczyzna, który jest we śnie krytykowany i odrzucany przez tatę prawdopodobnie czuje się słaby i niemęski. Myśli, że nie spełniając oczekiwań taty rozczarowuje jego i innych. Taki negatywny sen o ojcu odzwierciedla wszelkie Lęki i obawy czy mężczyźnie Uda się sprostać życiowym wyzwaniom a jednocześnie osłabia jego pewność siebie.

Tata w życiu córki

Tata w życiu dziewczynek, które potem stają się kobietami często pełni rolę postaci, która charakteryzuje jej przyszły Ideał mężczyzny. Nie na darmo się mówi, że kobiety szukają męża podobnego do taty. Jeśli więc kobiecie śni się Tata szczęśliwy i uśmiechnięty, o pozytywnym do niej nastawieniu to dobra wróżba dla jej obecnego lub przyszłego związku. Tata smutny, zły lub wrogo nastawiony do córki zwiastuje problemy uczuciowe. Kobieta miała w dzieciństwie trudne relacje z tatą? Jego postać pojawiająca się we śnie może oznaczać obawy o życie uczuciowe i niechęć do zaufania mężczyźnie.