Ścinać włosy we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Wśród symboli sennych bardzo istotną rolę odgrywają włosy. W zależności od ich koloru, długości, czy też czynności z nimi związanych, różne będzie przesłanie takiego marzenia sennego. W tym tekście skupimy się przede wszystkim na snach, w których włosy są obcinane. Co one oznaczają w zależności od kontekstu i jak mogą wpłynąć na życie śpiącej osoby? Zapraszamy do zapoznania się z interpretacją wybranych snów, które mogą Was zainteresować. Miłej lektury.

Obcinanie włosów – ogólne znaczenie snów

Ścinanie włosów wiąże się ze zmianą fryzury i swojego wyglądu. Pod tym kątem sen ten może zapowiadać poważne zmiany w życiu  śpiącej osoby. Być może już jest się w trakcie tego procesu lub dopiero on nastąpi w najbliższym czasie. Wpływ na znaczenie snów o obcinaniu włosów ma m.in. to, o czyich włosach śnimy. Jeżeli ktoś nam obcina włosy, to w ten sposób podświadomość może wskazywać na nasze lęki. Niektóre z nich mogą dawać o sobie znać w codziennym życiu, a jeszcze inne pozostają w ukryciu. Warto zastanowić się nad tym, czego najbardziej się boimy. Być może strach ma tylko wielkie oczy i warto stawić mu czoła?

Co oznacza sen, w którym to my ścinamy włosy innej osobie?

Kolejnym popularnym motywem sennym jest to, że to my skracamy włosy innym. W ten sposób podświadomość wysyła nam sygnał ostrzegawczy. Powinniśmy się zastanowić nad tym, czy w relacji z osobą widzianą we śnie nie staramy się przesadnie dominować. Takie sny wskazują na skłonność śpiącej osoby do dominowania nad innymi. W niektórych przypadkach osoba widziana we śnie będzie naszym jawnym wrogiem w życiu realnym. Jeżeli tak jest, to jest to zapowiedź naszego sukcesu. Może nasz projekt zostanie wyżej oceniony w pracy lub to my zaskarbimy sobie sympatie wybranki, lub wybranka serca?

Inne motywy senne związane ze ścinaniem włosów

Jeżeli obcinamy włosy u fryzjera, to jest to zapowiedź dużych i nagłych zmian w naszym życiu. Mogą one dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Najczęściej będą to zmiany pozytywne, dlatego nie powinniśmy się ich obawiać. W śnie możemy również samodzielnie obcinać sobie włosy. To podświadomy przekaz, że chcemy coś zmienić w swoim życiu, jednak wciąż się tego obawiamy. Takie zmiany mogą dotyczyć znalezienia nowej pracy, spróbowania sił z własnym biznesem, czy też przeprowadzki.