Serca we śnie znaczenie snu | Sennik Online

W naszych marzeniach sennych mogą pojawiać się serca. To bardzo popularny i częsty symbol, który może mieć różnorakie znaczenie. Mówiąc o sercach, możemy wskazywać na ten narząd lub na kształt serca, który przyjęty jest w powszechnej kulturze. Najdrobniejsze szczegóły marzenia sennego wpływają na jego ostateczną interpretację, dlatego czasem warto poświęcić trochę więcej czasu na analizę swoich snów. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami interpretacji snów z symbolem serca, które należą do najpopularniejszych.

Serce jako narząd ludzkiego ciała – przykłady i znaczenie snów

Jednym z motywów sennych mogą być problemy zdrowotne z sercem. Taki sen to podświadomy przekaz, że często zbyt pochopnie reagujemy i dajemy się ponieść negatywnym emocjom. To sprawia, że mamy problem z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi i jesteśmy prowodyrami ewentualnych konfliktów. Taki sen może wskazywać również na problemy w różnych obszarach naszego życia, dlatego warto spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy.

 

Jeżeli w trakcie snu czujemy bicie serca, to zapowiedź trosk związanych z kimś bliskim. Ból serca odczuwany w marzeniu sennym, często interpretowany jest jako oznaka problemów psychicznych śpiącej osoby lub zawodu miłosnego. Jedzenie serca to sygnał, że musimy bardzo się postarać, aby zapracować sobie na zaufanie i szacunek kogoś, na kim nam zależy.

Serca jako symbol senny miłości

W wielu kulturach serce jest symbolem miłości i uczucia, dlatego w ten sposób również postrzegane jest w naszych snach. Gdy widzimy w nich czerwone serce, to znaczy, że jesteśmy bardzo namiętni i posiadamy niespożytą energię. Przekłada się to na podboje erotyczne śpiącej osoby. Dużo bardziej negatywne znaczenie ma widok krwawiącego serca. To zapowiedź tego, że bliska osoba nas boleśnie zrani i trudno będzie nam o tym zapomnieć.

Przedmioty w kształcie serca w snach

W naszych snach możemy dostrzec również przedmioty lub obiekty w kształcie serca. Takie marzenie senne to znak, że w niedalekiej przyszłości będziemy musieli ponieść jakąś ofiarę. Najczęściej jest to wyrzeczenie się czegoś lub rezygnacja z własnego dobra na rzecz innych osób. Jeżeli widzimy namalowane różowe serce, to jest to znak, że ktoś sprawi nam ból. Widok niebieskiego serca nawiązuje do potencjalnej kłótni z bliską osobą.

 

To przykładowe sny z motywem serca, choć może być ich znacznie więcej. Każdy z nich będzie miał odmienną interpretację.