Fontanna we śnie jest symbolem dobrobytu, czystości oraz piękna. Sen o fontannie może pojawiać się u osób żyjących w ubóstwie, które pragną na co Dzień upiększenia swojego otoczenia – najczęściej domu lub mieszkania. W tym sensie we śnie oznacza równinie potrzebę polepszenia sytuacji materialnej i stabilizacji życia zawodowego.

Fontanna może śnić się również osobom potrzebującym oczyszczenia. W literaturze symbol Fontanny to symbol chrztu lub pozbycia się ciążącej winy. Może więc ona śnić się osobom, którym ciąży na sumieniu jakaś wina, lub które dążą do pogłębienia swojego życia duchowego.

Sama fontanna jest czymś co w umyśle każdego człowieka powoduje uśmiech. W prawdziwym życiu często spotykamy się z fontannami w wielkich centrach handlowych. W samej Warszawie są przynajmniej 3 takie galerie, które w środku mają w środku fontanny lub jakieś małe potoki. Również są galerie, które na zewnątrz mają duże fontanny. To wszystko po to żeby ludzie mogli się zrelaksować przy fontannie. Istnieją nawet całe parki fontann, które cieszą się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności. W weekendy realizowane są wielkie pokazy fontann z muzyką i różnymi efektami świetlnymi na które przychodzi masa ludzi.

Wszystkim fontanny kojarzą się z taką wolnością, oczyszczeniem i odpoczynkiem. Ogólnie sama woda w większości przypadków jest czymś bardzo przyjemnym. Fontanny często również można znaleźć w różnego rodzaju parkach. W lato oprócz pięknej zieleni niestety również jest strasznie gorąco w takich parkach. Dzięki takiej atrakcji jaką jest fontanna osoby mogą sobie usiąść przy wodzie i chociaż przez chwilę odsapnąć.

Niektórzy zgodnie z różnymi legendami mogą interpretować taki sen jako potrzebę oczyszczenia. Nieważne czy to z grzechu czy chorób. Możliwe, że w prawdziwym życiu dopuściłeś się jakiegoś czynu zabronionego lub takiego, który uważasz za haniebny i chciałbyś cofnąć czas lub wymazać go z pamięci. Często chcemy uniknąć odpowiedzialności lub boimy się tego co może nas spotkać. Niestety tak to nie działa.