Choroba we śnie jest jednym z symboli, które mają bardzo dosłowny charakter. Często bywa, że sen o chorobie jest jej zapowiedzią lub ostrzeżeniem przed nią, może odzwierciedlać osłabienie organizmu. Sen o chorobie może być też ostrzeżeniem przed poważną chorobą, która jeszcze się nie ujawniła.

Jeśli śni ci się, że chorujesz lub ktoś bliski ci jest chory to warto obserwować swoje samopoczucie i uważać na zdrowie.

Sen o ciężkiej chorobie może się przyśnić również hipochondrykom. Niestety wiele osób jak coś im się dzieje, dostrzega jakieś zmiany w swoim organizmie lub na ciele, próbuje diagnozować się przez internet. W internecie zazwyczaj są dwa typy komentarzy. Pierwszy typ informacji to po prostu kłamstwa wyssane z palca, które są tworzone tylko dla zarobku.

Drugi typ informacji to ogólne informacje, chociażby jak: Jeśli boli Cie głowa, możesz mieć nowotwór przesadki czy czegoś innego. Na podstawie takich informacji osoby wyciągają pochopne wnioski i się zamartwiają, męczą, myślą o tym. Wmawiają sobie, że jeśli taka informacja jest w internecie(to jest chyba słowo klucz), to znaczy, że oni tą chorobę mają. Oczywiście w większości przypadków zwykła wizyta u lekarza pozwala odkryć, że te informacje nie były prawdziwe.

Tak więc wniosek jest prosty – nie marnuj czasu na diagnozowanie się przez internet!!

Warto nie wyciągać pochopnych wniosków podczas analizy takiego snu. Z prostego powodu, taki sen śniącego może wpędzić w wielkie obawy. Choroba we śnie może być interpretowana również jako korzystny znak dla osoby śniącej.

Rozważ prowadzenie dziennika snów

Przemyśl prowadzenie dzienniku snów w którym będziesz opisywać sny, których doświadczyłeś ostatniej nocy. Taki dziennik snów można prowadzić zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Nie tworzy to żadnych kosztów, jedynie zajmuje czas. Na początku może się to wydawać czymś zbędnym, niepotrzebnym, aczkolwiek po kilku dniach / tygodniach ujrzysz sens i zrozumiesz jaki ma to cel.