Ścianka we śnie znaczenie snu | Sennik Online

W naszych snach możemy widzieć ścianki i ściany. Oba te symbole senne są metaforą pewnych granic, które kontrolują nasze życie i codzienne zachowanie. Z jednej strony mogą to być granice, które ktoś narzuca nam odgórnie. Z drugiej strony sny z tym motywem mogą wskazywać na granice, które sami sobie ustalamy dla własnej wygody lub bezpieczeństwa. Wpływ na ostateczną interpretację snu ma nie tylko rodzaj widzianej w nim ściany, ale także sytuacja, w której ją dostrzegamy.

Najczęstsze sny z motywem ściany – znaczenie

Ściana widziana w naszym śnie może być także symbolem przeszkód, z którymi się mierzymy w życiu realnym. Mogą one być już za nami lub dopiero na nas czekać. Sen ten jednakowo odnosi się do naszego życia prywatnego i zawodowego. W niektórych snach próbujemy przeskoczyć ścianę. Nawiązują one do tego, że w naszym życiu możemy być wystawieni na ryzyko upadku. Nie należy tego traktować dosłownie, tylko jako potknięcia na drodze do realizacji swoich celów życiowych i biznesowych.

 

Bycie otoczonym przez ścianę we śnie to ostrzeżenie, które wysyła nasza podświadomość. Sennik nawiązuje do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa śpiącej osoby oraz ostrzega ją przed nadmierną izolacją. W obecnym świecie warto utrzymywać dobre relacje z innymi osobami, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy możemy potrzebować ich wsparcia. Jeżeli w ściance we śnie widzimy otwór, to jest to metafora urazu do kogoś lub tego, że bliska osoba zawiodła nasze zaufanie.

Jak jeszcze ściana może pojawiać się w marzeniach sennych?

Mijanie ściany we śnie wskazuje na trudności w naszym życiu lub wątpliwości, które mogą się w nim pojawić. Sny mogą w ten sposób nawiązywać do życia rodzinnego oraz sytuacji zawodowej śpiącej osoby. Bardzo ciekawym snem jest nagłe pojawianie się i znikanie ściany, niczym bariery. Choć sen wydaje się bardzo irracjonalny, to jednak ma pozytywne znaczenie. Pojawiająca się i znikająca na przemian ściana to informacja o tym, że śpiąca osoba uporała się już z problemami, z którymi walczyła od dłuższego czasu.

 

Za ścianą można się również ukrywać. W ten sposób podświadomość wskazuje na coś, co bardzo chcemy ukryć przed światem. Jeżeli na naszej drodze pojawia się ściana, której nie możemy sforsować to znaczy, że coś w życiu nam przeszkadza i podcina skrzydła. Mogą to być toksyczne relacje.

 

To przykładowe sny z motywem ścianek i ścian, choć może być ich znacznie więcej. Warto sprawdzić znaczenie poszczególnych z nich.