Wojna we śnie często bywa bardzo wyrazistym obrazem. Sen o wojnie podobnie jak sen o żołnierzu to domena mężczyzn.

Sen o wojnie może się przytrafić osobom impulsywnym, które wojnę mogą podświadomie postrzegać jako właściwy sposób radzenia sobie z problemami. Takie osoby widzą zazwyczaj siebie we śnie jako osobę biorącą udział w walkach w sposób zdecydowany i bezlitosny. Osoby takie po przebudzeniu mogą nawet odczuwać poczucie winy, że kogoś zabiły, nawet jeśli był to “tylko sen”

Wojna może jednak też śnić się osobom bojącym się przemocy – w tym wypadku Obraz wojny pojawiający się we śnie jest obrazem ich lęku przed ludźmi lub stresującymi sytuacjami. Dotyczy to w szczególności osób mieszkających w niebezpiecznych okolicach lub mających traumatyczne przeżycia w swoim przeszłym życiu.

Wojna paradoksalnie przez większość społeczeństw uważana za niedopuszczalne sposoby rozwiązywania problemów politycznych, nadal jest na świecie częstym zjawiskiem. Mimo, że w naszym rejonie pojawia się tylko na ekranach telewizorów lub szkolnych podręcznikach, jej symbol głęboko tkwi w naszej świadomości. Jej Obraz może pojawiać się może w snach w skutek częstego oglądania obrazów wojny lub być projekcją tego co tkwi w naszej podświadomości.

W swoich snach wcale nie musisz wojować z drugim człowiekiem. Sen, w którym walczyłeś z bestią taką jak rekin czy krokodyl, może oznaczać zazdrość. Być może popadniesz w konflikt ze swoim kolegą lub przyjacielem o dziewczynę, która wam się obu podoba. Walka z tygrysem zwiastuje zdradę. Najbliższa Ci osoba zawiedzie Cię w momencie, w którym najbardziej będziesz potrzebować wsparcia. Jeśli miałeś sen, w którym walczysz z psem, może to oznaczać, że popadniesz w poważny konflikt ze swoją partnerką lub przyjacielem.

Oprócz zwierząt w swoich snach możesz również stawić czoła takim potworom jak zombie, wilkołak czy wampir. Dla młodych osób znaczenie takiego snu może być strach przed przyszłością i zobowiązaniami. Dla starszych może być to oznaka starzenia się i zwiastować nowy etap w życiu.