Sny o rozbieraniu są bardzo charakterystycznymi snami ponieważ uświadamiają śniącemu część jego osoby, którą chciałby Ukryć przed światem. Jest to coś, czego śniący nie lubi i nie akceptuje w sobie i obawia się, że inni mogli by to zobaczyć i przez to nie go odrzucić lub uznać za gorszą osobę. Może to być również sekret lub innego rodzaju wiedza, która w pewien sposób ciąży śniącemu. Chęć ukrycia tajemnicy może być tak duża, że towarzyszą jej Lęk i Napięcie co skutkuje właśnie snami o rozbieraniu się.

Rozebranie się we śnie to pewnego rodzaju katharsis i próba odciążenia podświadomości, które przeżywa śniący. W ten sposób śniący konfrontuje się ze światem, odkrywa to czego nie może pokazać w realnym życiu i wreszcie przeżywa reakcję otoczenia na to “odkrycie się”.

Obnażanie się we śnie uświadamia jak silną presję na śniącym wywierają jego tajemnice i to co chciałby ukryć. Zwłaszcza jeśli sen o rozbieraniu się dotyczy braku akceptacji siebie lub jakiejś części siebie. Obnażanie się we śnie może dotykać różnych obszarów naszego wnętrza. Powyżej opisaliśmy związek obnażania się jako odkrycie swoich tajemnic i jest to najczęstsza interpretacja, gdyż każdy z nas chce pozostawić tylko dla siebie niektóre cząstki siebie.

Niektórzy oprócz tego, że mają swoje tajemnice, również ukrywają kłamstewka. Mniejsze lub większe u wrażliwej osoby mogą powodować wyrzuty sumienia. Z tego też powodu niektórzy interpretują sen w którym obnażamy się przed kimś jako znak do zaprzestania okłamywania najbliższych nam osób.

Może się również zdarzyć, że zamiast obnażać się samemu, ujrzymy we śnie jak ktoś przed nami się obnaża. Przy interpretacji takiego snu należy wziąć pod uwagę kim jest osoba, która się przed nami obnaża. Widok kobiety obnażającej się, do której czujemy coś więcej w rzeczywistym życiu może oznaczać żądzę bliższego poznania.

Zachęcamy do komentowania oraz dzielenia się swoimi snami w komentarzach pod artykułami.