Obłuda we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Sen o obłudzie wskazuje na nieszczera osobę w Twoim otoczeniu, która może mieć intencję aby Ci zaszkodzić.

Obłuda to synonim kłamstwa, na które powinniśmy bacznie uważać i się go wystrzegać. Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze prawda wyjdzie na jaw, dlatego zdecydowanie warto postawić na szczerość. Motyw obłudy może mieć również ukryte znaczenie i pojawia się w naszych snach.  Warto zatem sprawdzić co może oznaczać obłuda w śnie i jak to interpretować w zależności od kontekstu wydarzeń sennych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przykładową symbolikę tego motywu.

Rozpowiadanie kłamstw

W naszych snach możemy wcielić się w rolę osoby, która będzie rozpowiadała kłamstwa na jakiś temat. Jest to niepokojący symbol, który wskazuje na naszą dwulicową naturę. Ostrzega nas również przed tym, żebyśmy baczniej zwracali uwagę na to co i przy kim mówimy. Sen ten może oznaczać zbliżające się kłopoty, które będą konsekwencją naszego lekkomyślnego i przede wszystkim niewłaściwego zachowania. Bycie obłudnym człowiekiem nie jest niczym dobrym i często może skończyć się bolesnym zranieniem drugiej osoby, nawet jeżeli bardzo nam na niej zależy. To właśnie symbolizują takie sny.

Być świadkiem kłamstwa

Nie zawsze jednak to my musimy być po tej złej stronie. W naszych marzeniach sennych może dojść do sytuacji, w której będziemy świadkami kłamstwa. Znaczenie takiego snu jest bardziej złożone. Może on oznaczać toczący się w naszym wnętrzu konflikt. Może to być również nawiązanie do dylematu przed którym stajemy i z którym trudno nam się uporać. To walka dobra ze złem i dwóch natur człowieka, a od tego, która wygra, zależy to jak szczęśliwe życie będzie toczył. Na szali stawia się nie tylko swoje szczęście, ale również uznanie i poważanie w oczach innych osób. W takiej walce zdecydowanie warto postawić na szczerość i bycie sobą.

Istota snów o obłudzie

Istotą snów o obłudzie jest to, że w niedalekiej przyszłości możemy zrobić coś lub powiedzieć coś, z czym zupełnie się nie zgadzamy, a wpłynie to niekorzystnie na nasze życie oraz szczęście naszych bliskich. Spotkanie obłudnika we śnie jest również ostrzeżeniem przed tym, aby nie ufać każdemu, ponieważ wiele osób knuje przeciw nam, aby nas skrzywdzić. Może to być na przykład ktoś z grona naszych przyjaciół lub też współpracownik, który chciałby przejąć nasz projekt. Warto być wówczas bardzo ostrożnym.