Buty śnią się osobom, które nie lubią w swoim życiu stałości, które nieustannie chcą zmieniać coś swoim otoczeniu. W takich przypadkach sen o butach jest odzwierciedleniem chęci zmian zarówno we własnym życiu jak i w osobowości czy temperamencie najbliższych tym ludziom osób.

Symbolika obuwia – sennik

Sny o butach mogą też być przejawem kompleksu Jonasza. Pojawia się on u ludzi próbujących uciec od własnego, życiowego powołania, bądź też boją się podjęcia nowych ról np. małżonka, rodzica, partnera, bądź przed koniecznością rozwiązania problemów partnerskich itp. Sen o butach pojawiający się u takich osób jest próbą wyparcia wymienionych lęków i obaw. Jeśli takie sny pojawiają się często należy zrewidować swoje postrzeganie siebie w roli partnera/partnerki, rodzica itp. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy zarówno z samoakceptacją jak i problemy w relacjach z bliskimi osobami.

Bardzo ważnym elementem takiego snu jest estetyka i wygoda. Jeśli obuwie nie jest w rozmiarze stopy lub wyglądają odpychająco, sen powinien być uważany za ostrzeżenie. Niektóre osoby w Twoim życiu nie są z Tobą w pełni szczere, a ich lojalność pozostawia wiele do życzenia.

Interpretacja snów, w których pojawiają się buty

Zbyt duże obuwie może świadczyć również, że zbyt wiele wymagasz od innych oraz siebie. Często jesteś niezadowolony, że sprawy idą nie tak szybko jakbyś tego oczekiwał. Najczęściej to właśnie zbyt duże wymagania stoją na drodze do sukcesu i szczęścia w życiu osobistym.

Męskie obuwie, renomowanej marki zapowiada świetną karierę zawodową. Twoja ciężka praca zostanie doceniona przez przełożonych, co zaowocuje awansem lub premią. Zwiększona produktywność nie tylko wpłynie na efekty w pracy, ale i w życiu osobistym.

Oglądanie butów przez witrynę sklepową może mówić osobie śniącej, że w rzeczywistości ryzykujesz utratę dobrej okazji. Być może wpłynęła ciekawa oferta biznesowa, ale nie masz odwagi, żeby zdecydować się na jej realizację. Pamiętaj, że ryzyko nie zawsze popłaca, a perspektywa zarobienia szybkich pieniędzy może słono Cię kosztować.