Według sennika online sen o anoreksji może być odzwierciedleniem niskiej samooceny i braku akceptacji siebie. Sny o anoreksji najczęściej przytrafią się kobietom, które borykają się z problemem jadłowstrętu albo kobietom, które mają nadmierny Apetyt powodujący u nich poczucie winy. Anoreksja we śnie podobnie jak w życiu odzwierciedla podświadome odrzucenie siebie i poczucie, że nie zasługuje się na akceptację i Miłość innych. Sen o anoreksji może również symbolizować Lęk przed radosnym korzystaniem z życia ? odrzucenie jedzenia symbolizuje wówczas odrzucenie hedonistycznych przyjemności przez śniącą osobę.

Warto pamiętać, że sny, które są dla nas nieprzyjemne wcale nie muszą zwiastować, że coś negatywnego wydarzy się w prawdziwym życiu. Można rozważyć taki sen jako wskazówkę, co warto poprawić w naszym codziennym życiu. Dla niektórych śniących może to być dziwny sen, szczególnie dla osób, którzy nie są na diecie i nie przejmują się własną wagą.

Jedzenie jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu w celu zachowania prawidłowej wagi oraz zdrowego trybu życia. Dla mężczyzny taki sen może oznaczać, że brakuje Ci bliższej więzi z drugą osobą. W wielu sprawach czujesz się niezrozumiany i ciężko jest Ci rozmawiać o własnych emocjach. Warto udać się do pomoc do specjalisty i porozmawiać z nim o swoich problemach.

Dla kobiety sen o anoreksji może symbolizować lęk związanym z przyszłością. Szczególnie będzie to ważne dla osób, którzy wkraczają w nowy etap w swoim życiu. Podświadomie masz lęk, że możesz utracić cząstkę siebie, która sprawia Ci radość. Być może masz obawy przed nowymi obowiązkami w domu lub pracy. Niekiedy taki sen mają osoby, którzy desperacko chcą coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiedzą jak do tego się zabrać.

W pracy i w biznesie, taki sen może mieć nieco inne znaczenie. Dla osoby przedsiębiorczej jest to wskazówka, że zaniedbujesz część procesów firmowych, co powoduje negatywny wpływ na zestawienia finansowe.