Kości we śnie symbolizują zarówno śmierć jak i wewnętrznie przeżywaną pustkę. Te dwa znaczenia są ze sobą ściśle powiązane – śniące się Kości mogą bowiem symbolizować śmierć wewnętrznego życia człowieka, jego życiowej energii i chęci dożycia.

Jeśli śni Ci się całe pole kości, lub ich znaczna ilość może to oznaczać, że Twoje życie wewnętrzne w ostatnim czasie zostało przez Ciebie zaniedbane lub popadasz ostatnio w depresyjny nastrój i niechęć w stosunku do otaczających Cię ludzi.

Śniące się Kości mogą też być próbą wyparcia strachu przed śmiercią. Odnosi się to szczególnie do osób podchodzących z dużą dozą nerwowości do swojego zdrowia. Jeśli zdarza Ci się we śnie widzieć swoje własne Kości może to oznaczać Strach przed nagłą utrata życia lub zapadnięciem na poważną chorobę.

Ostatnie znaczenie snu o kościach odnosi się do podświadomej fascynacji zmarłym ciałem człowieka. Jeśli zdarza Ci się zwracać szczególną uwagę na pokazywane w mediach lub Internecie Ciała zmarłych osób lub poszukiwać informacji o przeprowadzonych sekcjach zwłok, Twoje sny o kościach mogą być przejawem tych właśnie fascynacji, nieakceptowanych przez społeczeństwo, jednak będących głęboko osadzonych w Twojej podświadomości.

Inna interpretacja snu zapewnia, że ​​śpiący, który widział we śnie kości osoby wkrótce odkryje nowy rodzaj aktywności. Jeśli we śnie widziałeś czaszkę, jest to zdecydowanie korzystny i inspirujący symbol dla przedstawicieli kreatywnych profesji, historyków, ezoteryków i duchowych mentorów.

Ludzkie kości dla kobiety to zdecydowanie pozytywny znak. Taki sen przepowiada jej małżeństwo z lekarzem lub inną osobą o wyższej profesji. Wkrótce również możesz odkryć jakieś cenne znalezisko, na przykład pieniądze lub drogą biżuterię. Mężczyźni natomiast powinni być ostrożniejsi: zbyt duża szansa, by znaleźć się w epicentrum jakiejś intrygi.

Co oznaczają złamane kości?

Złamane kości symbolizują punkt zwrotny w życiu śpiącego. Jak sam na pewno dobrze wiesz, to wszelkie zmiany bywają kłopotliwe, a czasem kosztowne. Wiedz, że niekiedy wynik jest wart wysiłku. Zmiany mogą również wpłynąć na światopogląd śpiącego, uwolnić go od iluzji i spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy.