Jałmużna we śnie może mieć kilka znaczeń w zależności od tego, czy śni Ci się że to Ty dajesz komuś jałmużnę czy jesteś osobą, która Datki przyjmuje.

Jeśli śniło Ci się, że jesteś darczyńcą to znaczy, że jesteś osobą wspaniałomyślną i hojną, która chętnie niesie pomoc innym. W realnym życiu również pojawi się ktoś, kto będzie potrzebował Twojej pomocy (niekoniecznie materialnej) i Ty mu tej pomocy z radością udzielisz.

Jeśli śniło Ci się, że otrzymujesz jałmużnę to prawdopodobnie niedługo wyciągniesz rękę po pomoc i zostaniesz nią obdarzony.

Pomocna dłoń pozwoli Ci szybciej i lepiej poradzić ze wszelkimi przeciwnościami losu. Uda Ci się wyjść na prostą i skierować swoje życie w kierunku, który przyniesie wiele satysfakcji i radości.

Miałeś sen, w którym dawałaś pieniądze na kościół? Takie może świadczyć, że jesteś poruszona o wszelkie prośby o pomoc finansową, lecz niestety nie jesteś w stanie jej zapewnić. Dla niektórych taki sen może oznaczać, że zbyt szybko ulegasz prośbom finansowym i nie weryfikujesz ich słuszności.

Pomoc ubogim we śnie dla wielu może być szczególnie korzystnym znakiem. Twoja sytuacja materialna się poprawi i otrzymasz dodatkowy zastrzyk gotówki. Warto zainwestować te pieniądze lub odłożyć je na czarną godzinę.

Dawanie jałmużny we śnie może także mówić osobie śniącej, że Twoja miłość jest nieodwzajemniona. W rzeczywistości darzysz miłością osobę, która nie jest w stanie tego docenić. Jakkolwiek by to nie było trudne, warto na poważnie się zastanowić czy dana osoba jest tego warta. Nie pozwól, żeby Twoje najszczersze uczucia zostały wykorzystane przeciwko Tobie.

Rozdawanie pieniędzy we śnie może być symbolem niespodziewanych zysków. Dla młodej kobiety może to być znak przed spotkaniem interesującego i zamożnego mężczyzny. Zostaniesz obdarzona szczerą miłością i uzyskasz bezpieczeństwo finansowe. Dla osób przedsiębiorczych to znak, że Twoje inwestycji przyniosą większy dochody, niż tego się spodziewałeś. Otrzymasz także okazję na spłacenie wszystkich zaległych zobowiązań.