Sen o hamulcu lub o hamowaniu bywa często symbolem naszych ograniczeń. Jeśli śniło Ci się, że jedziesz samochodem i hamujesz lub znajdujesz się w ruchu i nagle zwalniasz to może to oznaczać, że w realnym wykraczasz poza znane Ci schematy i czujesz w związku z tym podświadomy lęk.

Często zdarza się, że mamy wyobrażenie o tym co powinniśmy robić – jak żyć, jakich zasad się trzymać i co jest właściwe a co nie. Przekonania te często wynosimy z domu lub z najbliższego otoczenia. Jeśli sen hamulcu przytrafił Ci się w okresie kiedy rozwijasz Skrzydła lub wiele się dzieje w Twoim życiu, warto się zastanowić, czy nie jest to podświadoma blokada, mówiąca ” tak nie wolno, tego nie wypada itd”. Może się zdarzyć, że pokonywanie barier lub wykraczanie poza dotychczas znane schematy napawa nas pewnym lękiem przed tym, co może się w konsekwencji wydarzyć. Ten Strach przed nieznanym może się objawiać poprzez sen o hamowaniu. Nasza podświadomość, która boi się skutków odważnych decyzji i zbaczania ze sprawdzonej ścieżki, mówi : “hamuj” dlatego też sen o hamowaniu warto potraktować jako pretekst do zastanowienia się nad swoimi decyzjami i ujarzmienia swoich lęków.

Warto zwrócić uwagę rodzaj transportu, w którym zwalnialiśmy. Samochód, który hamował po przekroczeniu dozwolonego limitu prędkości świadczy o odpowiedzialności, która Cię czeka. Taki sen mają często osoby wkraczające w rodzicielstwo. Opieka i wychowanie dziecka nie należy do łatwych zadań, dlatego wszelkie wątpliwości i obawy są jak najbardziej zrozumiałem. Inni taki sen mogą zobaczyć przed zmianą pracy lub kariery zawodowej.

Hamowanie pociągu oznacza pojednanie z bliskimi oraz rozwiązanie spraw, które od dłuższego czasu nie dawały Ci spokoju. Wykorzystaj swoje dobre samopoczucie na realizację swoich planów, gdyż jest do tego idealny moment. Zwiększona produktywność w pracy zostanie dostrzeżona przez Twoich przełożonych, co może zaowocować awansem lub premią. Nie zapomnij też spędzić czasu ze swoimi krewnymi.