Jeśli śniły Ci się Obelgi to znaczy, że w najbliższym czasie będziesz się natykać na osoby grające ci na nerwach, bezczelne i denerwujące. Obelga we śnie może też zapowiadać Twoją frustrację spowodowaną tym, że usłyszysz rzeczy, które Cie zdenerwują lecz wbrew sobie powstrzymasz się od ostrej odpowiedzi. Nie musisz czuć się źle i czasem dla własnego komfortu psychicznego lepiej wyrzucić z siebie to co nam ciąży i uwiera.

W celu zrozumienia bliżej takiego snu, warto zwrócić uwagę kto rzucał w naszą stronę nieprzyjemne komentarze. Rodzina jest symbolem braku wsparcia i zrozumienia. Może już od dłuższego czasu nie jesteś w stanie się dogadać ze swoimi najbliższymi, a może w domu panują chłodne relacje, na które nie masz wpływu. Izolowanie się od najbliższego otoczenia ma negatywne konsekwencje, szczególnie jeśli działasz impulsywnie. Nie trzymaj problemów dla siebie i nie zamykaj się w sobie, postaraj się znaleźć osobę, która Cie wysłucha. Niekiedy nawet lepiej jeśli to ktoś spoza rodziny.

Obraźliwe teksty w Twoim kierunku rzucane przez znajomych nie zawsze jest złym znakiem. Ludzie młodzi lub ze sobą bardzo zżyci mówią w swoim kierunku wiele obraźliwych tekstów, lecz nie w celu, żeby kogoś zranić, ale pożartować i zaczepiać. Jeżeli w rzeczywistości wzajemnie się darzycie przyjacielskim uczuciem taki sen nie powinien Cię martwić, bo jest to znak, że wasze relacje będą jeszcze bliższe. Osoba, którą teraz określasz mianem znajomego, wkrótce może stać się Twoim najbliższym przyjacielem.

Jeśli starasz się o względy drugiej osoby i słyszysz obelgi rzucaną w Twoją stronę, może być to oznaka lęku. Boisz się braku akceptacji, której teraz tak bardzo potrzebujesz. Twoje wyobrażenia, że nie tylko zostaniesz odrzucony, a także obrażony mogą być w pełnie nieuzasadnione. Tylko jeśli zdobędziesz się na odwagę, Twoje życie wkrótce może odmienić się na lepsze. W między czasie sennik radzi, aby pracować nad pewnością siebie.