Senniki różnie interpretują sny o zmarłym. Zależy to w dużej mierze od tego, czy Zmarły widziany we śnie jest znaną nam osobą czy nie. Sny o osobach bliskich, członkach rodziny i przyjaciołach widzianych we śnie jako zmarłych mają silne symboliczne znaczenia.

Sen o zmarłym, którego nie znamy, będącego dla nas osobą anonimową powinno się interpretować jako sen o zwłokach. Zmarły w takim śnie symbolizuje często brak akceptacji własnego Ciała przez osobę śniącą. Sen o ludzkich zwłokach można wówczas interpretować nawet jako przejaw wstrętu – przede wszystkim do ludzkiego ciała, ale również do innych osób. W takim wypadku Zmarły może pojawić się we śnie ludzi skłonnych do anoreksji, bulimii lub innych zaburzeń związanych z jedzeniem i postrzeganiem własnego ciała. Pojawia się często u tych, którzy czuja się obco we własnym ciele lub którzy chcieliby zmienić coś we własnym wyglądzie.

Jeśli śnimy o zmarłym, który jest kimś kogo nie lubimy bądź wręcz nienawidzimy sen taki można potraktować jako projekcję pozbycia się tej osoby z naszego życia. Nasza podświadomość dąży do usunięcia tej osoby z naszego życia poprzez uśmiercenie jej we śnie.

Można również śnić o osobach, które znamy, najczęściej członkach rodziny, małżonkach lub przyjaciołach. Sen, w którym widzimy te osoby jako zmarłe może zwiastować ich chorobę bądź ogromne zmiany w ich życiu w wyniku których ?narodzą się od nowa?.

Osoby już zmarłe, które pojawiają się w naszych snach stanowią często rolę posłanników mających nam coś do przekazania.

Jakie są inne interpretacje?

 • Zmarły Ojciec – Może być przewodnikiem i osobą dającą wskazówki. Zwłaszcza jeśli we śnie zmarły ojciec Cię przed czymś ostrzega zachowaj czujność.
 • Zmarła Matka – Sen o zmarłej matce zapowiada utratę wsparcia w życiu, osamotnienie w kłopotach, konieczność radzenia sobie z nadchodzącymi kłopotami i przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie.
 • Zmarłe dziecko – Zapowiada fundamentalne zmiany w życiu śniącego, może to być zmiana partnera życiowego lub zmiana miejsca zamieszkania. Zmarłe dziecko symbolizuje wówczas sprawy, które należy zostawić za sobą.
 • Zmarły syn – Zapowiada dobre zdrowie i przypływ energii
 • Zmarła córka – Zmarła córka we śnie kobiety może przypominać o utraconym pierwiastku kobiecości.
 • Zmarły brat – Zmarły brat we śnie ostrzega przed nadmiernym obwianiem innych za swoje kłopoty.
 • Zmarła siostra – Zmarła siostra ostrzega przed popełnianiem błędów w życiu zawodowym lub w interesach.
 • Zmarła babcia – Sen o babci świadczy o tym, że wracają jakieś sprawy z przeszłości. Mogą to być różnego rodzaju niedokończone kiedyś, a wymagające załatwienia formalności, konflikty, które zrodziły się dawno, a teraz przyszedł odpowiedni czas by zawrzeć rozejm lub innego rodzaju wydarzenia, których źródła lub przyczyn należy doszukiwać się w raczej odległej przeszłości. Rzecz może dotyczyć zarówno spraw rodzinnych jak i związanych z życiem zawodowym.
 • Zmarły dziadek – zmarły dziadek we śnie ostrzega przed nadmiernym zaufaniem do nowopoznanych osób.

Pozostałe

 • Zmarły mąż – zmarły mąż we śnie żony chce jej przekazać informację dotyczącą mężczyzny w jej bliskim otoczeniu. Jeśli sen o zmarłym mężu mam negatywny wydźwięk to kobieta może spodziewać się przykrości od mężczyzny ze swojego środowiska. Analogicznie pozytywny sen o mężu zapowiada radosne wydarzenia związane z często spotykanym mężczyzną.
 • Zmarła żona – zmarła żona we śnie odzwierciedla pustkę i żal w sercu śniącego o niej męża. Mężczyzna, który zbyt często śni o swojej zmarłej żonie może mieć problem z wyrwaniem się z żałoby i nie potrafi poradzić sobie ze swoim smutkiem.
 • Zmarły kochanek – sen o zmarłym kochanku symbolizuje tęsknotę za tą osobą, chęć posiadania kochanka w codziennym życiu.
 • Zmarła kochanka – sen o zmarłej kochance symbolizuje tęsknotę za tą osobą, chęć posiadania kochanki w codziennym życiu.
 • Zmarła ciocia – jeśli śniła Ci się zmarła ciocia to uważaj na fałszywe osoby w Twoim otoczeniu
 • Zmarły wuj -sen o zmarłym wujku we śnie przypomina o tym, aby w najbliższym czasie wykazać się postawą uczciwą, dojrzałą i odpowiedzialną
 • Zmarły przyjaciel – sen o przyjacielu przypomina aby wierzyć we własne siły, czekają Cię wyzwania, które będą wymagać od Ci wiary w siebie i odwagi.