Jak wiele snów o charakterze symbolicznym, sen o psie może mieć kilka znaczeń.

Sen o psie

Sen przedstawia najważniejsze z nich. Pies jest najpopularniejszym domowym zwierzęciem, towarzyszy człowiekowi na co dzień, często ratuje go od poczucia samotności. Pies jest doskonałym towarzyszem, przyjacielem i przede wszystkim obrońcą. Jeśli śni Ci się Pies może to oznaczać potrzebę posiadania przyjaciela, szczególnie jeśli posiadasz psa bądź też masz na co Dzień styczność z tym zwierzęciem. Nawet gdy jesteś aktualnie w związku, sny o psie mogą oznaczać pragnienie znajomości z jeszcze jedną osobą, która mogłaby Cię wysłuchać. Pomóc bądź też wesprzeć w trudnych chwilach.

Według sennika online sen o psie często przydarza się również osobom pewnym siebie, którzy charakteryzują się silną, zrównoważoną osobowością. W tym przypadku sennik online interpretuje sen o psie jako pragnienie bycia potrzebnym innym, szczególnie bliskim osobom.

Kolejnym znaczeniem snu o psie według sennika online jest niedowartościowanie w sferze dotyczącej akceptacji przez zewnętrzne otoczenie. Osoby śniące o psie mimo silnej psychiki i poukładanego własnego wewnętrznego świata nie do końca są pewne czy są potrzebni swoim najbliższym osobom, co wyraża się właśnie w snach o psie.

Jakie są inne interpretacje?

W mitologii greckiej czworonożny przyjaciel człowieka symbolizuje przeszłość. Dlatego według sennika online pojawiające się we śnie psy mogą być projekcją nieudanych prób pogodzenia się tego z przeżytymi doświadczeniami. Zastanów się czy zdarza Ci się choć raz dziennie wspomnieć jakieś niemiłe wydarzenie z przeszłości i jak często te wspomnienia pojawiają się na co Dzień w Twoich myślach. Symbol psa pojawiający się w Twoich snach może być przejawem braku zgody. Na przykład na to jak przeszłe wydarzenia wpłynęły na Twoje dzisiejsze życie.

Wreszcie ostatnie znaczenie snu o psie według sennika online to symbol wsparcia, dozgonnej przyjaźni i dlatego też pojawia się w śnie osób, które przyjaciela potrzebują w aktualnie przeżywanej sytuacji życiowej. Jeśli wydarzyło się Tobie ostatnimi czasy coś dramatycznego, sny o psie są przejawem pragnienia “wygadania” się komuś z przeżytej traumy.