Sroka przynosi wiadomości dobre lub złe, w zależności od kontekstu snu. Bywa zwiastunem kłopotów. Niekiedy wskazuje sposób pomysłowego wybrnięcia z trudnej sytuacji. Tradycja przypisuje jej takie właściwości jak spryt, spostrzegawczość, pazerność, złodziejskie instynkty i plotkarstwo. W naturze sroki należą do tych ptaków, które jako pierwsze informują okolicę o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ze względu na czarny kolor upierzenia ptak ten bywa zwiastunem śmierci.

Miałaś sen, w którym ptak wleciał do Twojego mieszkania? Prawdopodobnie w Twoim życiu znajduje się oszust. Taka osoba uśmiecha się Tobie w twarz, a za plecami może rozprowadzać plotki i omawiać Cię w towarzystwie innych osób. W najbliższym czasie zwracaj szczególną uwagę na otaczających Cię ludzi i spróbuj odciąć toksyczne osoby ze swojego życia.

W przypadku znalezienia martwego ptaka w domu sennik zwiastuje pokonanie swojego rywala. Dla niektórych kobiet to znak, że mężczyzna, którego darzysz sympatią wybierze Ciebie. Otrzymasz okazję na zbudowanie długiej i trwałej relacji z ukochanym mężczyzną. Dla innych taka wizja może być oznaką awansu lub premii w pracy. Dostaniesz dostrzeżona przez przełożonych, którzy docenią Twoją pracę i wysiłek.

Ptak we śnie może być także symbolem niespodziewanych wydatków. Pewne wydarzenie może poważnie uszczuplić Twoje finanse, dlatego zalecana jest rozwaga. W najbliższym czasie nie ulegaj impulsywnych wydatków i unikaj miejsc nastawionych na konsumpcjonizm. Masz jeszcze czas, aby zaoszczędzić pieniądze, dlatego nie przegap tej okazji.

Trzymanie sroki w rękach może świadczyć, że igrasz z niebezpieczeństwem. Masz ryzykowne plany, które są w stanie wpłynąć nie tylko na Twoje życie, ale i na życie ludzi dookoła. Dla mężczyzn takie ryzyko wiąże się z hazardem oraz niepewnymi propozycjami biznesowymi. Pamiętaj, że szybki zysk jest najczęściej fantazją i więcej możesz stracić, niż zyskać. Dla kobiety w związku natomiast taka wizja może być ostrzeżeniem przed romansem. Flirtowanie z innym mężczyzną jest ciekawym doświadczeniem i jest niewinne jeśli tylko rozmawiacie. Pamiętaj, że niewierność zostanie szybko odkryta i zrujnuje Twój obecny związek.