Sen o żałobie może mieć kilka interpretacji. Żałoba we śnie może zarówno odzwierciedlać żałobę po stracie bliskiej osoby ale również depresyjny stan ducha. Jest jednym z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka, podczas którego cała siła psychiki danej osoby zostaje wystawiona na największą próbę. Największym problemem pojawiającym się w trakcie tego okresu są powracające myśli i wspomnienia dotyczące utraconej osoby. Jeśli we śnie odczuwasz żałobę, a ostatnio kogoś straciłeś, sny te są projekcją żałoby przezywanej przez Ciebie na co dzień. Żałoba jest w tym momencie Twojego życia tak silna, że pojawia się również we śnie.

Obchodzenie żałoby jako symbolika senna

Jeśli natomiast żałoba jest przez Ciebie odczuwana we śnie, ale ostatnio nikogo nie straciłeś/straciłaś. Może to oznaczać Strach przed utratą bliskiej osoby, szczególnie jeśli jesteś osobą szybko i mocno przywiązującą się do ludzi. Utrata przyjaciela lub partnera jest często odczuwana podobnie jak śmierć bliskiej osoby i może też być wyrażana we snach.

Jeśli widziałeś we śnie procesje pogrzebową, która przechodziła przez ulicę może to oznaczać, że czekają Cie niespodziewane przeszkody w biznesie. Być może będą to konsekwencje nieprzyjemnych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości.

Jak jeszcze można rozumieć sen o żałobie?

Wiele osób interpretuje żałobę w śnie jako pewnego rodzaju przeciwność, to znaczy im smutniejsze emocje widzą we śnie, tym bardziej radosnych wydarzeń spodziewają się w życiu.

Ostatnim wyjaśnieniem snów o żałobie jest charakter danej osoby. O żałobie często śnią osoby zamknięte w sobie, niechętnie przebywające w dużym towarzystwie, lubiące swoją samotność. Zamknięcie się na ludzi może często doprowadzać do złego nastroju czego przejawem są sny o żałobie.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów, przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.