Sen o żałobie może mieć kilka interpretacji. Żałoba we śnie może zarówno odzwierciedlać żałobę po stracie bliskiej osoby ale również depresyjny stan ducha. Jest jednym z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka, podczas którego cała siła psychiki danej osoby zostaje wystawiona na największą próbę. Największym problemem pojawiającym się w trakcie tego okresu są powracające myśli i wspomnienia dotyczące utraconej osoby. Jeśli we śnie odczuwasz żałobę, a ostatnio kogoś straciłeś, sny te są projekcją żałoby przezywanej przez Ciebie na co dzień. Żałoba jest w tym momencie Twojego życia tak silna, że pojawia się również we śnie.

Jeśli natomiast żałoba jest przez Ciebie odczuwana we śnie, ale ostatnio nikogo nie straciłeś/straciłaś. Może to oznaczać Strach przed utratą bliskiej osoby, szczególnie jeśli jesteś osobą szybko i mocno przywiązującą się do ludzi. Utrata przyjaciela lub partnera jest często odczuwana podobnie jak śmierć bliskiej osoby i może też być wyrażana we snach.

Jeśli widziałeś we śnie procesje pogrzebową, która przechodziła przez ulicę może to oznaczać, że czekają Cie niespodziewane przeszkody w biznesie. Być może będą to konsekwencje nieprzyjemnych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości.

Wiele osób interpretuje żałobę w śnie jako pewnego rodzaju przeciwność, to znaczy im smutniejsze emocje widzą we śnie, tym bardziej radosnych wydarzeń spodziewają się w życiu.

Ostatnim wyjaśnieniem snów o żałobie jest charakter danej osoby. O żałobie często śnią osoby zamknięte w sobie, niechętnie przebywające w dużym towarzystwie, lubiące swoją samotność. Zamknięcie się na ludzi może często doprowadzać do złego nastroju czego przejawem są sny o żałobie.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów, przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.