Sen o zakazach mówi o tym, że brak Ci swobody w działaniu i wyrażaniu siebie. Może to dotyczyć zarówno sfery zawodowej jak i uczuciowej. Sen o zakazach odnoszący się do pracy mówi, że nie masz pola do podejmowania decyzji i czujesz się jak trybik w maszynie, który nie ma wpływu na kierunek, w którym zmierza. N płaszczyźnie uczuciowej sen o zakazach może odnosić się do tłumionych uczuć i emocji, których nie możesz wyrazić.

Zwróć uwagę kto ogranicza Twoją wolność i w jaki sposób. Osoby w okresie dojrzewania oraz młode mogą czuć brak swobody ze strony osób starszych. Rodzice oraz nauczyciele mogą mieć szczególne znaczenie w Twoich snach. Pamiętaj, że nie wszelkie zakazy są po to, żeby utrudnić Tobie życie. Rodzice w szczególności chcą dla Ciebie jak najlepiej, ale nawet i oni popełniają błędy. Jeśli czujesz się wystarczająco dorosły i odpowiedzialny, żeby podejmować niektóre decyzje, to porozmawiaj z nimi i dojdźcie do kompromisu.

Dla osób w związku jest to niekorzystny znak. Taka wizja mówi, że nie jesteś w pełni zadowolony z relacji ze swoją drugą połówką. Kobieta może czuć się wyjątkowo ograniczona z powodu przesadnej zazdrości swojego faceta. Czujesz, że nie możesz mieć żadnych kontaktów z innymi mężczyznami, a Twój facet jest nawet podejrzliwy kiedy spotykasz się w gronie kobiet. Nieważne jak bardzo kochasz swojego faceta, to takie zachowanie jest destrukcyjne na wasz związek. Nawet jeśli teraz jesteś w stanie znieść niektóry zakazy, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie sprawiało, to Tobie problemu. Komunikacja i zaufanie jest podstawą zdrowego związku.

Taki sen również może przydarzyć się nowym rodzicom. Wasze nowo narodzone dziecko sprawia wiele radości i szczęścia, lecz idzie to kosztem waszej swobody. Musicie być gotowi na poświecenia, bo dobro waszego dziecka jest w tej chwili najważniejsze. Nawet jeśli w pełni zdajecie sobie z tego sprawę, to brak swobody wciąć może pozbawiać was radości.