Woda we śnie to symbol emocji. Emocji pozytywnych związanych z zakochaniem i zauroczeniem ale również tych negatywnych jak Złość i nienawiść. Sen o wodzie ma silne zabarwienie uczuciowe – przydarz się często wrażliwym i empatyczny osobom.

Kąpiel we wspaniałej wodzie – Jeśli śni ci się wspaniała woda, w której się kąpiesz to prawdopodobnie jesteś zakochany lub zakochasz się w niedalekiej przyszłości. Twoja dusza już ma poczucie miłosnego uniesienia i lekkości, prawdopodobnie już jesteś w pierwszej, bardziej lub mnie uświadomionej fazie zakochania.

Woda brudna – brudna woda we śnie może oznaczać, że śniący boryka się z emocjami, które powodują u niego poczucie winy. Jeśli śni ci się, że kąpiesz się w brudnej wodzie to być może masz seksualne fantazje, których nie możesz zaspokoić w obecnym związku.

Czysta woda – czysta woda we śnie symbolizuje oczyszczenie, jeśli śni ci się, że pływasz lub kąpiesz się w czystej wodzie, lub że obmywa cię czysta woda to wkrótce poczujesz ulgę związana z rozwiązaniem emocjonalnych spraw, które od dawna stanowią dla ciebie problem. Przebaczysz komuś lub ktoś przebaczy tobie. Wyzbędziesz się wyrzutów sumienia lub uwolnisz się od innych ciążących ci emocjonalnych balastów.

Jakie są inne interpretacje?

Wzburzona woda – symbolizuje bezpośrednio twoje wzburzone uczucia i emocje, których nie jesteś w stanie okiełznać. Może to być wielka miłość i namiętność, która dominuje obecnie twoje życie. Może to być również uczucie złości, nienawiści i żądza zemsty. Sen o wodzie w takim wypadku ostrzega przed nadmiernym poddaniem się tym emocjom. Może to doprowadzić do zaniedbania innych aspektów życia.

Zimna woda – może śnić się osobom, które uświadomią sobie w niedalekiej przyszłości swoje prawdziwe uczucia. Jeśli śni ci się, że kąpiesz się w zimnej wodzie lub pijesz zimną wodę, to niedługo zrozumiesz kilka spraw, z których dotychczas nie zdawałeś sobie sprawy. Zimna woda może zwiastować “przejrzenie na oczy” – być może wreszcie docenisz kogoś ze swojego otoczenia lub zrozumiesz, że uczucia które żywisz do innej osoby nie są takie jak myślałeś wcześniej.