Antykoncepcja we śnie znaczenie | Sennik Online

Antykoncepcja pojawiająca się w marzeniach sennych często utożsamiana jest z obawami związanymi z zajściem w ciążę. Niekiedy jest to także ostrzeżenie przed prowadzeniem zbyt beztroskiego życia seksualnego.

Marzenie senne o antykoncepcji może sugerować, że jesteś w związku opartym wyłącznie na korzyściach czysto fizycznych. Sen, w którym stosujesz antykoncepcję, wskazuje na brak zaufania do aktualnego partnera, a niekiedy brak odpowiedzialności i lekkomyślność w sprawach łóżkowych.

Jeśli we śnie kupujesz antykoncepcję (prezerwatywy lub tabletki antykoncepcyjne), oznacza to, że w najbliższym czasie nie będziesz mieć szczęścia w uczuciach. Na prawdziwą miłość przyjdzie Ci jeszcze długo poczekać. Dla osób w związkach oznacza to problemy sercowe.

Gdy w marzeniu sennym rozmawiasz z lekarzem o metodach antykoncepcji, świadczy to o lęku przed zajściem w nieplanowaną ciążę. W pozytywnym kontekście zwiastuje zawarcie nowej i bardzo zażyłej znajomości.

Kiedy lekarz przepisuje Ci tabletki antykoncepcyjne na problemy z cerą, oznacza to, że zawiedziesz się na swoim najlepszym przyjacielu.

Zakładanie prezerwatywy we śnie jest symbolem odpowiedzialności i dojrzałości. Zdejmować prezerwatywę dla śniącego jest oznaką frustracji oraz lęku przed ciążą lub pogarszającym się stanem zdrowia. Kiedy we śnie widzisz prezerwatywę u partnera, symbolizuje to poczucie bezpieczeństwa w życiu.

Widok plastrów antykoncepcyjnych w marzeniu sennym wskazuje na niewierność ze strony partnera.

Z kolei tabletki antykoncepcyjne pojawiające się snach symbolizują niepewność oraz zachowanie dystansu wobec obecnego partnera.

Marzenie senne, w którym stosujesz naturalne metody antykoncepcji (np. kalendarzyk, badanie śluzu), wskazuje to na niechęć stosowania konwencjonalnych metod leczenia chorób.