Sny o ubieraniu często są domeną kobiet oraz mężczyzn dbających nadmiernie o to, jak wyglądają oraz spędzających przed lustrem o wiele więcej czasu niż przeciętna osoba.

Sceny nakładania ubrania mogą też śnić się osobom wstydliwym i nieśmiałym, które w długi i trudny sposób zaczynają ufać innym ludziom, które nie lubią też przebywać w większym towarzystwie.

Sen o ubieraniu może również odzwierciedlać zmiany zachodzące w życiu śniącego. W takim wypadku ważne jest jaką część garderoby ubierasz we śnie lub jaki kolor ma Twój strój. Jeśli ubierasz się w stroje kolorowe to prawdopodobnie przechodzisz ze staniu smutku w stan radości i optymizmu. Jeśli miałeś sen, że zakładasz ciemne smutne Ubranie to może to być znak, że popadasz w melancholię lub nawet depresję.

Również ważne zdarzenie w Twoim życiu może prowadzić do podświadomej chęci zmiany zewnętrznej, która zobrazowałaby Twój wewnętrzny stan. Jeśli zakochałeś / zakochałaś się to może przytrafić Ci się sen, ze ubierasz czerwony lub różowy strój. Jeśli przeżyłeś rozstanie lub odszedł od Ciebie ktoś bliski możesz śnić o ubieraniu czarnego lub białego stroju. Sen o ubieraniu białego stroju może również odzwierciedlać chorobę lub pogorszenie zdrowia lub pragnienie odcięcia się od przeszłości i symbolicznego nowego początku.

Niestety są też sny w których czujemy się odkryci, nadzy przed innymi. Takie sny można interpretować na różne sposoby, jednak większość z tych interpretacji mają smutne brzmienie. Nadzy możemy się czuć w przypadku gdy ktoś z naszych bliskich zdradzi nasze tajemnice. W sytuacji gdy nasze sekrety ujrzą światło dzienne możemy czuć się zagrożeni. Wszystko zależy od tego jakiego typu są to tajemnice. Tajemnice związane z naszą seksualną naturą mogą spowodować poczucie upokorzenia. Tajemnice związane z czymś co zrobiliśmy w przeszłości mogą nas nawet przestraszyć, ponieważ inne osoby mogą zmienić zdanie na nasz temat.

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów w sekcji poniżej.