Sen o raju – wbrew temu co mogłoby się wydawać, ma najczęściej za Zadanie zwrócić uwagę osoby śniącej na jej oczekiwania wobec świata i innych ludzi tu na ziemi.

Raj we śnie podpowiada, że nasze postrzeganie rzeczywistości może być nieco zniekształcone. Albo mamy skłonność do idealizowania osób i wydarzeń będących częścią naszego życia, albo też podnosimy poprzeczkę zbyt wysoko, co oznacza, że stawiamy przesadne wymagania, oczekujemy za wiele i jeśli nie zweryfikujemy tego podejścia, będziemy Cierpieć z powodu nieustannej frustracji wywołanej rozbieżnością między naszymi oczekiwaniami, a możliwościami osób z naszego otoczenia.

Widzieć siebie w ogrodzie Eden, może wskazywać, że jesteś otoczony przez lojalnych przyjaciół. Twoi bliscy potrafią odpowiedzieć i pomóc w trudnym momencie bez zbędnej zwłoki. Nie zawsze musi to być liczba mnoga. Dla niektórych będzie to znak, że posiadacie w życiu osobę, która doskonale was rozumie. Z taką osobą macie łatwy kontakt o każdej porze dnia i możesz liczyć na dowolną pomoc.

Śniło Ci się, że zostałeś wygnany z Nieba? Może to być znak, że wkrótce bliska Ci osoba rozczaruje się Tobą. Być może będziesz nieobecny w najmniej odpowiednim momencie. Twój brak wsparcia emocjonalnego dla tej osoby pokrzyżuje wszelkie plany na najbliższą przyszłość. Niełatwe będzie odbudowanie zaufania i powrócić do wcześniejszych relacji.

Sny o raju mogą reprezentować przyszłe powodzenia i fortunę. Pozytywne sny nierzadko się pojawią kiedy dobre rzeczy dzieją się w prawdziwym życiu. Może to dotyczyć Twoich spraw osobistych, miłosnych lub zawodowych. Nic dziwnego jeśli taki sen pojawił się tuż przed ślubem, awansem w pracy lub narodzinami dziecka.

Sen o Raju może też wskazywać, że nadszedł czas, aby zmienić swój dotychczasowy styl życia. Dla niektórych osób jest to znak Siły Wyższej, że nie są godni, aby wstąpić do ogrodu Eden. Wewnętrznie możesz być niezadowolony z tego kim jesteś w prawdziwym życiu i zabierasz do snu swoje poczucie winy.