Rośliny we śnie symbolizują życie, rozkwit, ożywanie i odrodzenie. Zielone, kwitnące Rośliny we śnie zapowiadają dobry okres w życiu, to wróżba rozkwitu na każdej płaszczyźnie, uczuciowej i zawodowej. Kwitnące Rośliny we śnie młodych małżonków to zapowiedź wszelkiej pomyślności – Rodzina będzie się powiększać a młodym będzie dopisywać szczęście.

Rośliny więdnące lub zgniłe Rośliny we śnie to zła wróżba – zapowiadają smutek i kłopoty. Więdnące Rośliny są pozbawione energii i życia – tak może właśnie czuć się osoba, która o nich śni.

Rośliny we śnie wyrażone jako Kwiaty to symbol życia uczuciowego i związków partnerskich. Rośliny jako warzywa to raczej sfera materialna – dorodne warzywa zapowiadają dostatek. Zielone, soczyste Rośliny mogą również wyrażać życie seksualne. Bujna Zieleń to symbol witalności, namiętności i spełnienia we miłości fizycznej które czeka śniącego. Kolor zielony wielu osobom kojarzy się z spokojem. Rośliny kojarzą nam się z pięknymi polanami, dużą przestrzenią oraz relaksem. Sen w którym śnimy o pięknej zieleni może być oznaką potrzeby odpoczynku. Bardzo możliwe, że przepracowujesz się i potrzebujesz odpoczynku od tego wszystkiego. Warto pomyśleć nad wyjazdem, chociażby na weekend. Dwa dni nad morzem lub mazurami na pewno pozwolą Ci odetchnąć.

Pamiętaj, że każdy sen trzeba interpretować inaczej. Każdy sen może mieć różne znaczenie. Same pieniądze można zinterpretować również na kilka różnych sposobów. Co innego jeśli śnią Ci się one w sytuacji gdy je znajdujesz w lesie. Co innego gdy je uczciwie zarobisz, a jeszcze co innego gdy wejdziesz w ich posiadanie np. poprzez kradzież. Poprawna interpretacja snu wymaga analizy sytuacji w jakiej sen przedstawił pieniądze oraz weryfikacji Twojego życia, co się w nim obecnie dzieje.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi snami w komentarzach pod artykułem. Mogą Cie również zainteresować artykuły o podobnej tematyce: las, ogród oraz zieleń. Jeśli potrzebujesz inspiracji do interpretacji snu zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki umieszczonej w prawym górnym rogu strony.