Zieleń symbolizuje świeżość, nadzieję i nowe życie dlatego też Kolor zielony we śnie zapowiada nowe początki i rozpoczynanie przedsięwzięć. Osoby, którym przyśnił się Kolor zielony będą napełnione optymizmem i wiarą w przyszłe powodzenie, co da im energię do działania.
Zieleń jest również kolorem natury, roślinności i uzdrowienia. Tak więc Zieleń we śnie osób chorych bądź cierpiących to zapowiedź poprawy stanu zdrowia i przypływ witalności.
W końcu Zieleń to także kolor pieniędzy, losowości i szczęścia w grach losowych. Gracze i hazardziści śniący o kolorze zielonym będą cieszyć się szczęśliwą passą. Zieleń we śnie zwiastuje uśmiech losu w kwestiach finansowych ? może zapowiadać wygraną, spadek lub inny nieoczekiwany przypływ gotówki.

Widziałeś we śnie jak zielone liście rozkwitają na drzewach? W prawdziwym życiu czeka na Ciebie przebudzenie i spełnienie dawno zapomnianych pragnień. Być może wkrótce Twoje udręki znikną lub udasz się na wymarzone wakacje. Wykorzystaj ten czas na samorealizację i spełnienie swoich planów. Nie zapomnij również podzielić się swoją dobrą aurą z bliskimi oraz przyjaciółmi.

Zbieranie zielonych owoców we śnie jest korzystnym znakiem, szczególnie dla rolników. Taki sen zwiastuje lepsze wyniki finansowe i dobrobyt materialny. Bogate zbiory są również symbolem uznania i szacunku. Wkrótce Twoja ciężka praca zostanie doceniona w pracy i domu.

Leżenie na zielonej trawie we śnie wskazuje na chęć odpoczynku w prawdziwym życiu. Zaplanuj sobie podróż do natury. Może być to wyprawa w góry lub zbieranie grzybów w lesie. Chwilowa przerwa od cywilizacji doda Ci pozytywnej energii w działaniu.

Malowanie domu lub płotu na zielono zwiastuje uzyskanie pokaźnej sumy pieniędzy lub innego spadku. Samochód w kolorze zielonym natomiast zwiastuje nadejście niespodziewanych wieści od dalszych krewnych lub znajomych. W zależności od stanu farby, mogą być one pozytywne lub negatywne.

Włosy przefarbowane na zielono są symbolem odwagi i pomysłowości. Nie boisz się nowych wyzwań i jesteś w stanie działać nieważne od okoliczności.