Szóstka jest pierwszą liczbą doskonałą, nic więc dziwnego, że symbolizuje doskonałość w wielu kulturach – sześć ramion ma Gwiazda Dawida, Szóstka jest też Hinduskim symbolem równowagi wody i ognia, jest liczbą doskonałości Wisznu.

Symbolika cyfry 6 w snach według sennika 

Sen, w którym pojawia się symbol szóstki to zapowiedź harmonii i równowagi w życiu. Niektóre senniki mówią, że Szóstka we śnie małżonków wróży długie i szczęśliwe pożycie. Sen o szóstce zapowiada śniącemu zdrowie i powodzenie.

Zatem jeśli śnił Ci się w którym widziałeś szóstkę, możesz spokojnie się rozsiąść i zrelaksować.

Interpretacja snu zależy od szczegółów:

  • Jak objawiła Ci się liczba sześć pięć? Może podczas gry planszowej kostka wskazała szóstkę? Może w totka wygrałeś 6 liczb? A może śniło Ci się, że masz szóstkę dzieci?
  • Co oprócz wskazania liczby sześć działo się w Twoim śnie?
  • Kto był obecny przy okazaniu liczby sześć?
  • Czy brałeś udział w jakimś wydarzeniu w którym np. wszędzie widziałeś liczbę 6? To może dotyczyć wszystkiego. Sześciu uczestników, sześć samochodów, ścian, obrazów, zwierząt.

Co wziąć pod uwagę przy interpretacji snu o „szóstce”?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy. Pamiętaj o czytaniu innych artykułów na łamach naszego portalu

Jeśli powyższe interpretacje nie są wystarczające skorzystaj z naszej wyszukiwarki interpretacji, która znajduje się w prawym górnym rogu strony. Spróbuj wyszukać takie frazy jak „liczba”, „liczba sześć” itp. Na pewno znajdziesz wiele przeróżnych artykułów.