Nieszczęście we śnie może ukazywać się w różnych postaciach, między innymi w tragicznych, nagłych wydarzeniach jak własna śmierć, czy też nieoczekiwany wypadek.

Bycie nieszczęśliwym we śnie i tego znaczenie

Sen o nieszczęściu zazwyczaj jest wyparciem przeżywanego na co Dzień lęku, który pojawia się albo na skutek problemów, albo jest przeżywany przez osobę z niewiadomych przyczyn. Nieszczęścia pojawiające się w snach może też być odzwierciedleniem przeżytej w przeszłości traumy, która wywołuje Lęki na poziomie podświadomym.

Nieszczęście we śnie może też być projekcją obaw związanych z przyszłością. Dotyczy to szczególnie osób zamkniętych w sobie oraz charakteryzujących się brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jesteś osobą bojącą się tego jak będzie wyglądała Twoja przyszłość, sny w których zdarzają się nieszczęścia są wyparciem właśnie tych obaw.

Sen o nieszczęściu może przytrafić się również tym, którym ostatnio wydarzyło się coś, co spowodowało duże cierpienie. Może to być rozstanie z partnerem lub partnerką, ciężka choroba, upokorzenie itp. W tym przypadku sny o nieszczęściu są konsekwencją codziennych rozmyślań o tym, co się wydarzyło, wyraża też brak akceptacji tego, co dzieje się w życiu danej osoby.

Jak jeszcze można interpretować motyw nieszczęścia w marzeniach sennych?

Dla niektórych sen może być oznaką przemęczenia w pracy oraz domu. Masz wiele spraw na głowie i żyjesz pod ciągłą presją. Jeżeli nie masz wpływu na sytuację w życiu zawodowym oraz prywatnym, to popracuj jak lepiej radzić ze swoimi emocjami. W tym celu możesz udać się po pomoc do psychologa lub zaplanować sobie wakacje w cichym miejscu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma na to czas. W większości przypadków nawet wyjazd na weekend pozwala zresetować głowę 🙂

Masz pytania? Jesteśmy w kontakcie!

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swoim Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania daj nam znać w komentarzu, postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi w tym artykule na nurtujące Cie pytania skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji na naszym portalu. Wyszukiwarka znajduje się w prawym górnym rogu naszego serwisu.