Porażki zdarzają się wszystkim ludziom, jednak są przez nich inaczej odbierane. Niektórzy podnoszą się po porażkach bardzo szybko, inni potrzebują na to więcej czasu. Porażki pojawiają się w snach tej drugiej grupy osób, którzy długo nie mogą pogodzić się z tym co ich spotkało. Ukazują poczucie bezradności i bezbronności w obliczu przeżytego nieszczęścia, Często mogą być skutkiem złego nastroju, który pojawia się po niepowodzeniach, a który trwa przez wiele dni i w końcu znajduje ujście w opisywanych snach.

Motyw porażki w snach. Czy mamy powody do zmartwień?

Podobnie jak w przypadku snów o nieszczęściu, również sny o porażkach są projekcją obaw przed złymi wydarzeniami w przyszłości. Mogą też pojawiać się u osób, które zaczynają zmierzać się z jakimś dużym zadaniem, którego skutek będzie miał duże konsekwencje na dalsze życie. Stres wywołany obawami przed złym wykonaniem takiego zadania odbija się w treści snów przedstawiających właśnie niepowodzenia. Wiele osób często obawia się porażki. Nie potrafią sobie radzić z tym lękiem, strachem. Najgorsze jest to, że zapominają one o najważniejszej rzeczy – strach istnieje tylko i wyłącznie w ich głowie. Boją się czegoś co jeszcze się nie wydarzyło. Ważne żeby o tym pamiętać. Nie można żyć całe życie w strachu przed tym co może się wydarzyć.

Jak poprawnie interpretować sny, nie tylko o porażce?

Pamiętaj, że każdy sen trzeba interpretować inaczej. Każdy sen może mieć różne znaczenie. Same pieniądze można zinterpretować również na kilka różnych sposobów. Co innego jeśli śnią Ci się one w sytuacji gdy je znajdujesz w lesie. Co innego gdy je uczciwie zarobisz, a jeszcze co innego gdy wejdziesz w ich posiadanie np. poprzez kradzież. Poprawna interpretacja snu wymaga analizy sytuacji w jakiej sen przedstawił pieniądze oraz weryfikacji Twojego życia, co się w nim obecnie dzieje.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi snami w komentarzach pod artykułem. Mogą Cie również zainteresować artykuły o podobnej tematyce: Odczuwać lęk, walczyć na wojnie. Inne artykuły o podobnej tematyce możesz znaleźć w naszej wyszukiwarce.