Studnia, głębiny nieświadomości, kanał łączący z podświadomością. Tajemnica. Tajemne moce. Uzdrowienie, przemiana i transformacja. Jungowska sfera cienia w której tkwią m in. niechciane uczucia i nieakceptowane pragnienia. W baśniach i mitach studnie są przejściami do innego świata.

Aby dobrze zorientować się, o jakiej studni śni, śpiący najpierw sugeruje, aby pamiętać, że ma ona górę i dół. W zależności od tego, czy patrzysz z dołu, czy z głębi, znaczenie tego, co widzisz w swoich snach zmienia się zasadniczo. Należy również zwrócić uwagę, czy woda jest obecna i jakie są jej właściwości.

O co chodzi z snem o pełnej studni wody? Pełna studnia wody we śnie wskazuje: przydatna znajomość z dość potężnym człowiekiem. Również pełna studnia wody, jeśli jest zimna, przyjemna w smaku, na sen oznacza: wszystko będzie dobrze, biznes przyniesie dobry zysk, w domu będzie wystarczające, wzajemne zrozumienie.

Upuszczenie przedmiotu do studni

Kiedy namawia do upuszczenia czegoś, niezależnie od wartości przedmiotu, sen stara się ostrzec przed ewentualną stratą. Wielkość straty nie jest określona, a jedynie fakt, że nie ma już możliwości jej zwrotu. Jeśli zdarzy ci się zobaczyć studnię w swoich snach, sen może mieć alegoryczny charakter. Na tyle, na ile traktujesz to z troskliwością w swoim śnie, tak z szacunkiem dla innych. Inna symboliczna interpretacja snów: studnia pokazuje podświadomą chęć powrotu do korzeni. Całkiem możliwe, że niejednokrotnie zastanawialiście się nad stworzeniem drzewa genealogicznego, a ostatnio narracje o tradycjach ludowych są niezwykle fascynujące.

Wrogowie ryzykują, że zamienią się w bezpośrednie groźby i obelgi. Jeśli śniący zejdzie dobrowolnie, będzie mógł wyprzedzić swoich wrogów i zniszczyć swoje podstępne projekty. Sennik zapowiada, że wpadnięcie do studni we śnie nie jest najbardziej pomyślnym znakiem. W niedalekiej przyszłości osoba śpiąca może zaangażować się w wątpliwą historię z nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Jeśli kobieta śni o tym, że jej mąż wpada do studni i tonie, śpiący łączy to, co widział, z jego rozpaczliwym stanem emocjonalnym. Bez względu na to, jak bardzo stara się nie pokazywać swojej twarzy, nie da się ukryć przed najbliższymi przygnębienia i poczucia rozpaczy.