Statek we śnie jest kolejnym symbolem o bardzo wyraźnej wymowie. Sen o statku odnosi się do spraw emocjonalnych i uczuciowych. Może mieć różne znaczenia w zależności od tego czy śni ci się, że widzisz z oddali płynący statek, czy śni ci się, że płyniesz na pokładzie statku. Jeśli we śnie jesteś na pokładzie, to sen o statku odnosi się bezpośrednio do twojej osoby. Natomiast jeśli śni ci się, że widzisz statek płynący z oddali, to sen może dotyczyć kogoś z twojego otoczenia.

Przykładowe sny ze statkiem i ich znaczenie

Statek we śnie może być bardzo pięknym symbolem, bo często śni się osobom, które się zakochują, rozpoczynają Romans i doznają w związku z tym bardzo intensywnych uczuć i emocji.

Osoba, której śni się, że płynie statkiem odbędzie niedługo pewnego rodzaju wewnętrzną podróż. Będzie ona przechodzić przemianę w życiu emocjonalnym, dzięki której będzie mieć poczucie lekkości, wynikającej ze zmiany w podejściu do niektórych spraw. Osoba, której śni się, że płynie statkiem po spokojnej wodzie lub w pełnym słońcu. Dokona niedługo rewolucji związanej ze zmianą stylu życia i priorytetów. Być może wyrwie się z frustracji lub wdroży nowe postanowienia. Czegokolwiek będzie dotyczyć zmiana będzie ona spowodowana inicjatywą śniącego i przyniesie mu wiele korzyści. Jeśli zmiana będzie dotyczyć miłości i związku to śniącego czeka wielkie szczęści i spełnienie w tym uczuciu.

Inne popularne motywy senne ze statkiem

Jeśli śni Ci się, że płyniesz po wzburzonej wodzie lub w sztormie to oznacza, że niedługo czekają Cię zmiany, przez które będzie trudno Ci przejść. Ponieważ woda jest symbolem emocji i uczuć, pamiętaj, że jej wzburzenie może bezpośrednio odnosić się do Twoich emocji. Statek płynący po wzburzonej wodzie może śnic się osobom, które będą przechodzić bolesne rozstanie z bliską osobą, zakończenie związku a nawet rozwód.

Tonący statek – Sen o tonącym statku często przytrafia się osobom, które są w trudnej sytuacji emocjonalnej. Przechodzą zmiany które mogą doprowadzić je do załamania nerwowego. Tonący statek oznacza destrukcję uczuciową, ale jednocześnie symbolizuje „zatopienie” pewnych emocji po to aby zrobić miejsce dla nowych.

Zawracający statek – Jeśli śni ci się, że statek gwałtowanie zawraca to czeka cię gwałtowna zmiana w życiu emocjonalnym.

Wypaść za burtę – Trzymaj emocje pod kontrolą ponieważ z powodu miłości lub innych silnych uczuć możesz za bardzo oderwać się od rzeczywistości a „powrót na ziemię” może się okazać bolesny.