Sny w których czujemy niebezpieczeństwo, otaczające nas Zagrożenie np. sny w których ktoś nas goni, jesteśmy ścigani , czeka nas jakaś kara lub ktoś chce nam zrobić krzywdę, mogą być efektem przebywania w długotrwałym napięciu.

Poczucie zagrożenia we śnie. Czy powinniśmy się tego obawiać?

Takie sny często przydarzają się osobom, które z jakiegoś powodu długo były w napięciu – mogła to być choroba, stres w pracy lub problemy uczuciowe, rodzinne. Sen o niebezpieczeństwie nie jest na szczęście zwiastunem złych wydarzeń. Niemniej jednak warto taki sen uznać za sygnał, aby w miarę możliwości zdystansować się do problemów.

Odczuwanie lęku we śnie wbrew pozorom nie musi być złym znakiem. Taki sen może zwiastować sukces i odnowienie sił duchowych po wyczerpujących, groźnych incydentach.

Śniło Ci się, że byłeś w nerwach przed groźbą utraty pracy? W rzeczywistości możesz otrzymać szansę na stawienie czoła niekorzystnym sytuacjom w pracy i życiu prywatnym. Jeśli we śnie nie Ty to przeżywałeś, tylko byłeś świadkiem, to sen zwiastuje awans i szybką realizację planów.

Dla kobiet poczucie zagrożenia i lęku we śnie ma znaczenie nieco inne. Możliwe, że niesłusznie się boisz nawiązać nowe relacje z osoba w pracy lub życiu prywatnym. Jeśli uważasz, że Twój lęk i obawy są uzasadnione, to warto skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż izolowanie się od ludzi będzie miało katastrofalne skutki.

Negatywne emocje i zagrożenie jako popularne symbole senne

Niekiedy sny, w którym osoba śniąca ma negatywne emocje nie odwołują się do żadnych konkretnych wydarzeń. Taki sen pojawia się jako zwykła manifestacja obecnego stanu rzeczy. Być może Twój niepokój pojawia się, bo nie ufasz ludziom lub masz ciągłą potrzebę bycia czujnym.

Czy we śnie widziałaś, że ktoś inny doświadcza uczucie niepokoju? W rzeczywistości możesz zdenerwować swoim zachowaniem innych ludzi. Być może wkrótce zostaniesz zaangażowany w skomplikowane relacje z krewnymi, co tylko zaostrzy konflikt.

Czy śniło Ci się, że uczucie strachu dosłownie Cię sparaliżowało? Dla niektórych sen będzie wskazówką, że na co dzień nie okazujesz swoich emocji. Być może brakuje Ci rozrywki albo celowo tłumisz te emocje w sobie. Warto się otworzyć przed bliskimi, a jeśli jest Ci ciężko rozmawiać z nimi o swoich problemach, warto rozważyć pomoc psychologa.